ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 14:48

Başkan Demirtaş, Ordulu dernek üyeleriyle buluştu


Samsun’un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ordu Sevgi, Akkuşlular ve İkizceliler Derneği'ni ziyaret etti. Dernek başkanları ile bir araya gelen Başkan Demirtaş, samimi geçen sohbette popülist söylemlerle siyaset yapmaktan kaçındığını belirti. Demirtaş, Yapamayacağımız hiç bir sözü ifade etmedim. Bizim özümüz de sözümüzde bir." dedi.

    Kentte faaliyet gösteren hemşeri derneklerine yönelik ziyaret turlarına başlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Akkuşlar Dernek Başkanı Ömer Pehlivan, Ordu Sevgi Derneği Başkanı Hasan Varol ve İkizceliler Dernek Başkanı Yaşar Cenk ile bir araya geldi. Dernek başkanları kendilerine yapılan nezaket ziyaretini önemsediklerini ifade etti.

    "HEMŞEHRİ GÜNLERİ SAMSUNDAKİ BOŞLUĞU DOLDURDU"

    İlkadım Belediyesi'nin hemşeri dernekleri günleri etkinliğinin tüm kültürlerin aynı potada buluşturan sosyal ve kültürel bir organizasyon olarak kent tarihinde yerini aldığını dile getiren Ordulu dernek başkanları, hemşehri dernekleri buluşmasının Samsun'da faaliyet gösteren derneklerin tek bir çatı altında buluşturan bir organizasyon olduğunu kaydetti. Faaliyetle hemşehri derneklerinin kendi kültürlerini, yöresel örf adetlerini tanıtma ve anlatma imkanı bulduğunun altını çizen Akkuşlar Dernek Başkanı Ömer Pehlivan, Ordu Sevgi Derneği Başkanı Hasan Varol ve İkizceliler Dernek Başkanı Yaşar Cenk, İlkadım Belediyesi etkinliğinin birlik, beraberlik içerisinde kardeşçe yaşamayı, ortak bir hedef üzerinde buluşmayı sağladığını ve Samsun için önemli bir boşluğu doldurduğu açıklamasında bulundu.

    "POPÜLİST SİYASET YAPMIYORUM"

    Siyaset yaparken hiç bir zaman afaki söylemler içerisinde bulunmadığını, yapamayacağı hiç bir sözü ifade etmediğini kaydeden Başkan Demirtaş, " Benim bütün muradım 4,5 yıllık hizmet dönemimde çalışmalarımızı anlatırken popülist söylemlerle kendimi anlatmaya çalışmadım. Halkımıza bugüne kadar afaki söylemlerle günü kurtarmak adına ifadeler geliştirmedim. İmkanlarımız nispetinde yapacağımızı da, yapamayacağımızı da anlattım. Bu noktada çok şükür alnımızı yere eğdirecek hiçbir çalışmamız olmadı." diye konuştu.

    Toplumun genelini ilgilendiren hizmet ve projelere ağırlık verdiklerini söyleyen Başkan Demirtaş, " Kentin sosyal ve kültürel gelişiminde yöresel kültürlerin rolünün büyük olduğunu biliyoruz. Hemşehri dernekleri de bir sivil toplum örgütü olarak yönetimde söz sahibi ve yöresel dayanışmayı amaçlayan kenetlenmelerdir. Biz de, bu paralelde geliştirdiğiniz projelerimizle bir ilki gerçekleştirerek hemşehri buluşması adı altında büyük bir kültür organizasyonu tertipledik. Samsun'da faaliyet gösteren ama birbirini tanımayan ve görüşmeyen derneklerimiz buluşturarak kaynaştırdık. İlerleyen yıllarda da bu hemşehri günleri buluşmamızı daha geniş kitlelere hitap edecek şekilde devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

    Ziyaret sonrası Başkan Demirtaş, dernek başkanlarına 'Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Var' sözünü hatırlatarak kahve fincan takımı hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER