ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 18:00

Başkan Burma: Sel mağdurları adına para toplayan dolandırıcılara dikkat

Başkan Burma: Sel mağdurları adına para toplayan dolandırıcılara dikkat


Samsun Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, bazı kişilerin belediyeden geldiklerini söyleyerek vatandaşlardan sel mağdurları adına para topladıklarına yönelik duyumlar aldıklarını bildirdi. Başkan Burma, bu kişilerin dolandırıcı olduğunu belirterek, vatandaşların bu şahıslara para vermemesini istedi.

        Metin Burma, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. Başkan Burma, "Bizim belediye olarak böyle bir uygulamamız yoktur. Dolandırıcı oldukları apaçık ortada olan bu insanlara halkımızın itibar etmemesini istiyorum." dedi.

        Atakum Belediyesi'nden geldiklerini söyleyerek, belediye adına, sel mağdurlarına verilmek üzere yardım parası toplandığı yolunda ihbarlar aldıklarını hatırlatan Burma, bu nedenle Atakum'da yaşayan vatandaşları uyarmak istediğini belirtti.

        Belediye olarak kapı kapı dolaşıp yardım toplamak gibi bir çalışma içerisine hiçbir zaman girmediklerini vurgulayan Burma, "Bazı insanlar, yardımsever halkımızın duygularını sömürerek, sel ve terör mağdurlarına yardım topluyoruz diyerek halkı kandırmakta ve bu işe belediyemizi de alet etmektedirler. Atakum Belediyesi olarak kapı kapı dolaşarak para toplamak gibi bir uygulamamız olmamıştır, olamaz da. İnsanlar, belediyemizi arayarak, böyle bir uygulamamızın olup olmadığını sorabilir, bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirler. Bu durumda kalanların da emniyet ve savcılığa şikâyette bulunmalarını istiyorum." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER