ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:13

Başkan Altepe: "İlçelere de hizmet götüreceğiz"

Başkan Altepe: "İlçelere de hizmet götüreceğiz"


Bursa Büyükşehir Belediyesi, İznik ilçesine sosyal tesis yaptırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2014 yerel seçimlerinin hemen ardından yürürlüğe girecek Büyükşehir Yasası'yla ilçelere olan yatırımların katlanarak devam edeceğini açıkladı. Bu yönde proje hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Başkan Altepe, "Boyalıca'ya sağlanan bu destek, Büyükşehir'in sadece ayak sesleridir. İnşallah seçimlerden sonra yeni yasa devreye girdiğinde, İznik´in ve diğer ilçelerimizin her yönüyle gelişmesi mümkün olacak." dedi.

Başkan Altepe, İznik'in Boyalıca beldesinde Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle yapılan sosyal tesisler ile Boyalıca Halk Eğitim Merkezi'nce düzenlenen yılsonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik´te şu ana kadar yapılan çalışmalar ile sağlanan desteklerin Büyükşehir´in sadece ayak sesleri olduğunu söyledi. 2014 seçimlerinin ardından devreye girecek Büyükşehir Yasası'yla birlikte proje ve yatırımların katlanacağını, ilçelerde yürütülecek çalışmaların bölge halkıyla birlikte büyüyerek ivme kazanacağını belirten Başkan Altepe, "Boyalıca´dan Elbeyli´ye, Tacir´den Müşküle’ye İznik´in her alanda kalkınması, inşallah çok yakın bir zamanda Büyükşehir´le birlikte mümkün olacak. İznik Gölü´nün kurtarılması, göldeki kirliliğin önlenmesi ve turizme değer katması, Bursa´dan da önce başkentlik yapmış olan İznik'in tüm tarihi birikimiyle ayağa kaldırılması, ancak Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesiyle, desteğiyle olur. Bu konuda bizler üzerimize düşeni yapıyoruz ve gerekli tüm projeleri hazırlıyoruz. Başta belediyelerimiz olmak üzere tüm kurumlarımızla, bu güzel ilçemizin, ilçelerimizin kalkınmasını sağlayacağız. İznik´in alt ve üst yapısıyla, tüm zenginlikleriyle değerini bulması, yakın zamanda gerçekleşecek." diye konuştu.

İznik'te bugüne kadar başta içme suyu olmak üzere tüm alt yapı, bölgenin eksikliklerinin giderilmesi ve yapılan tesislere destek verilmesi gibi onlarca konuda çalışmalarda bulunduklarını hatırlatan Başkan Altepe, bundan sonraki çalışmaların daha da genişleyerek süreceğini ifade etti. Başkan Altepe, "Zeytincilikse zeytincilik, tarım ve hayvancılıksa tarım ve hayvancılık, ürünlerin değerlendirilmesiyse ürünlerin değerlendirilmesi. Ne konuda talep varsa o konuda, olması gereken tüm yatırımlarda artık Büyükşehir Belediyesi yanınızda. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Boyalıca Belediye Başkanı Ali Çil ise yapılan göl manzaralı sosyal tesislerin bin metrekare alana sahip olduğunu ve tesisler içerisinde kafeterya alanının, oturma grupları ile çardakların, futbol ve gezi sahalarının bulunduğunu kaydetti. Çil, "Bize destek olmak ve açılışımıza gelmekle, Büyükşehir Belediyesi Başkanımız bizleri şereflendirdi. Zaten bugüne kadar ne talep ettiysek, eli boş dönmedik. Allah razı olsun, her türlü ihtiyacımızı karşıladı. Yapılan bu tesis nedeniyle de halkım adına kendilerine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Açılışın ardından Boyalıca Belediye Başkanı Ali Çil, Başkan Altepe'ye İznik çinili vazo takdim ederek, sosyal tesisleri gezdirdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER