ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 21:20

Başkan Aksu, fındık hasadı yapan vatandaşları ziyaret edip fındık topladı

Başkan Aksu, fındık hasadı yapan vatandaşları ziyaret edip fındık topladı


Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Alınca köyünde fındık hasadı yapan vatandaşları ziyaret edip, fındık topladı.

Fındık hasadı sırasında konuşan Başkan Aksu, bütün halkın fındık bahçelerinde olduğunu, onları ziyaret etmek istediklerini ifade etti. Birlikte fındık topladıklarını belirten Aksu, "Fındık harmanında fındık seçtik. Nerede olursa olsun onlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu sene inşallah fındık fiyatları da iyi olur ve insanlar emeğinin karşılığını alırlar. Bu sıcak havalarda bahçelerde çalışmalar zor oluyor. Özellikle de dağlık ve dik olan arazilerde daha zor. Emek veriliyor, yıllardır alınamayan emeklerin karşılığı umarım bu sene alınır. Bu seneki fındık gayet güzel ve randımanlı. Herkese bol, bereketli hasatlar diliyorum." dedi.

Giresun’un en büyük gelir kaynağının fındık olduğunu ifade eden Aksu, "İnsanlar bazen sıkışık durumda kalıyorlar ve emanete fındık veriyorlar. Vatandaşlarımızın, mümkün olduğunca fındıklarını emanete vermemelerini istiyoruz. Bu durum, fındığın fiyatını daha yükseltecektir. Birilerini zengin etmek için değil, herkesin kendi emeğinin karşılığını alması gerekir. Bu yüzden vatandaşlarımızın kimseye emanete fındıklarını vermemelerini rica ediyoruz.” diye ifade etti.

Başkan Aksu’nun ziyaretinden memnun kaldıklarını ifade eden Halil Erdoğan ise “Başkanımız Kerim Aksu, bir belediye başkanından öte Giresun halkının dostu. Şehre hizmet etmekle kalmıyor, insanları dinliyor. Sürekli aramızda. Gördüğünüz gibi bu aşırı sıcakta, tozun toprağın içerisinde bizimle birlikte fındık topluyor. Giresun başkanının kıymetini bilmeli. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. ”dedi. Aksu, daha sonra köyde fındık hasadı gerçekleştiren diğer vatandaşlara fındık sepeti hediye etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER