ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 10:34

Başkan Akgül slalom yaptı

Başkan Akgül slalom yaptı


ANKARA (CİHAN)- Ankara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Parlamenterler Spor Kulübü Derneği tarafından bedensel engelliler yararına bu yıl 2. düzenlenen otomobil slalom yarışı organizasyonu öncesi deneme sürüşü yaptı.
75.Yıl Hipodromu park alanında 'Sizin İçin Yarışıyoruz' sloganıyla yola çıkılan yarışlar sonrası 81 ile 81 akülü tekerlekli sandalye bağışlanacak.
Akgül, milletvekillerinin de deneme sürüşü yaptığı yarış otomobili ile test turundan 27,2 saniyelik derece elde ederek birinci oldu. Birinci olan Akgül'e jest olarak dünyaca ünlü ralli pilotu Volkan Işık tarafından tasarlanan yarış otomobili Volkicar ile sürat denemesi yaptırıldı. Caddeler yarış pisti değil mesajı veren Akgül, "İnsan hayatı ucuz değil. Hız tutkunlarını caddelere sokaklara değil pistlere davet ediyorum." dedi.

VOLKİCAR ŞOVU

Milletvekillerinin yarışacağı otomobil slalom yarışı öncesi, bedensel engelli insanlara, tulumunu giyip kaskını takarak destek olmak isteyen
Akgül, organizasyonu son derece önemli bir sosyal sorumluluk hareketi
olarak gördüğünü kaydetti. Gerçek yarış otomobilleri ile parkurda zamana karşı mücadele edilen organizasyon da Akgül, şampiyon pilot
Ümit Ülkü eğitmenliğinde yarış otomobili Volkicar ile şov yaptı. Akgül, bu test sürüşü denemesinde de 26,5 saniyelik derece elde etti.
CİHAN
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER