ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 14:39

Başkale’de vatandaştan tam destek

Başkalede vatandaştan tam destek

çılıyor


Van’ın Başkale ilçesinde geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy, mahalle ve sokaklar tek, tek açılıyor.

Ağır kış şartları Başkale'de hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. İlçede son 3 gündür aralıksız yağan kar yağışı ve fırtınadan dolayı mahalle yolları ve sokaklar kardan dolayı tamamen kapandı. Belediyenin dün akşamdan beri başlattığı karla mücadele çalışmalarına vatandaşlar da kar kürekleri ile destek oluyor.

Dün gece geç saatlere kadar çarşı merkezindeki karları toplayan belediye temizlik ekipleri, bugün de erken saatlerde gece topladıkları karları şehir dışına çıkarmak için çalışmalara başladı. Çalışmalara Belediye Başkanı Hecer Sarihan, Başkan Yardımcısı Serdar Yağızer, meclis üyeleri, zabıta amirliği ve araç amirliği ekipleri katıldı.

    Vatandaşın da karla mücadele çalışmalarında belediye ekibi ile birlikte seferber olduğunu belirten Belediye Başkanı Sarihan, çalışmalara dün geceden beri aralıksız devam ettiklerini ve çarşı merkezinin temizlendikten sonra mahalle yolları ve sokaklarına geçeceklerini belirtti.

    Başkale esnafı da belediyenin kar yağışının durması ile birlikte çarşı merkezindeki karları temizlemeye başladığını ve belediyeden yüksek binaların çatılarındaki kardan dolayı oluşan bozları bina sahiplerini uyararak temizletilmesini istediklerini kaydetti.

    Esnaf ve vatandaşlar belediye çalışmalarından memnun olduklarını dile getirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER