ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 21:08

Başkale Kaymakamı Büyükköse, sit alanındaki tahribatı engelledi


Van'ın Başkale ilçesi Kaymakamı Murat Büyükköse, halkın piknik alanı olarak kullandığı Çamlık bölgesinde bir firmanın başlattığı hafriyat çalışmalarını durdurduklarını açıkladı.

Murat Büyükköse, yaptığı açıklamada, ilçede vatandaşların piknik alanı olarak kullandığı ve yarasaların barınağı haline dönüşen Çamlık kayalıkları bölgesinde özel bir firmanın yol malzemesi temin etmek için çalışma yaptığını öğrendiklerini belirtti. Kaymakam Büyükköse, tarihi eserler ve sit alanları üzerinde tahribat yapılmasına izin vermeyeceklerini ve bu konuda gerekli inceleme ve soruşturmaları sürdüreceklerini söyledi. Büyükköse, gerekli incelemeler tamamlanıncaya kadar söz konusu alandaki çalışmaları durdurduklarını ifade etti.

Görevden alınan eski Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler ise Kaymakam Büyükköse'nin tarihi değerlere karşı ortaya koyduğu samimi ve duyarlı davranışından dolayı halk tarafından takdir edildiğini ve kendisinin de bu tavrını alkışladığını söyledi.

Öte yandan Urartulardan kalma tarihi bir köprünün de bulunduğu bölgeden bir firmanın yol altyapı malzemesi elde etmek için iş makineleriyle başlattığı çalışmaların durdurulması vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER