ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 11:57

"Başka alan göstermek gerginliği arttırır"


 KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Taksim’deki alanın 1 Mayıs için yeterli olduğunu savundu. Özgen, bu saatten sonra farklı alan göstermenin gerginliğin devam etmesine sebep olacağını söyledi.

Bir davaya destek için İstanbul Adalet Sarayı’na gelen KESK Genel Başkanı Özgen, 1 Mayıs ile ilgili soruları cevapladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaklaşık 2 saatlik görüşme yaptıklarını hatırlatan Özgen, “İstanbul Valisinin söylediği hususları Başbakan da söylüyor. İnşaat gerekçe gösterilerek fiziki koşulların miting için uygun olmadığını ısrarlı bir şekilde ifade ediyorlar. Biz de bunun mümkün olabileceğini, var olanın alanın 1 Mayıs için yeterli olduğunu tekrar tekrar ifade ettik. Herhangi bir sonuç almadan da ayrılmak zorunda kaldık.” dedi.

Özgen, “Belli bir süredir 1 Mayıs için Taksim’e ilişkin çalışmalar var. Bu çalışmalardan hareketle bu saatten sonra alanın değişikliğine yönelik en azından bizler açısından bunun mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum. Bundan hareketle bu saatten sonra farklı alanı göstermek doğru değil. Var olan bu gerginliğin devam etmesine sebep olur. Bu gerginliği sonlandırmak konusunda ısrarımız var, ısrarımız da devam ediyor. Yani 1 Mayıs’ın Taksim’de yapılması gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER