ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 16:54

"Basının önündeki engeller kaldırılmalı"

"Basının önündeki engeller kaldırılmalı"


Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, "Basın özgürlüğünden söz edilebilmesi, demokrasimizin sağlıklı işleyebilmesi ve düşünce özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerince yaşanabilmesi, basının önündeki engellerin kaldırılmasıyla mümkündür." dedi.

Ahmet Altıparmak, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Vali Altıparmak, mesajında, basında sansürün kaldırılışının 105. yıl dönümü olan 24 Temmuz tarihinin, Türk basınında önemli bir yeri bulunduğuna işaret etti. 24 Temmuz'un Türkiye genelinde olduğu gibi Erzurum’da da gazetecilerin mesleki kuruluşlarının öncülüğünde düzenlenen etkinliklerle kutlandığını belirtti.

Basın özgürlüğünden söz edilebilmesi, demokrasinin sağlıklı işleyebilmesi ve düşünce özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerince yaşanabilmesinin, basının önündeki engellerin kaldırılmasıyla mümkün olacağına vurgu yapan Altıparmak, "İlimizde de basın-yayın hizmeti, ülkemizin ve toplumumuzun çıkarları ön planda tutularak, büyük bir sorumluluk anlayışı içinde duyarlılıkla yerine getirilmektedir. Aynı zamanda Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğümüzde basın mensuplarına yardımcı olmak üzere hizmetlerini sürdürmektedir. Erzurum'da turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve devletimizin etkinliğinin sağlanmasında, basınımızın gösterdiği duyarlılığın payı büyüktür. Zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren basın mensuplarının '24 Temmuz Basın Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum." ifadelerine yer verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER