ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:32

"Basın konuşan dilimiz, duyan kulağımız"


 Antalya Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, basının işitme engellilerin konuşan dili duyan kulağı olduğunu bildirdi.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada; 24 Temmuz Basın Bayramı'nı Kutladı. Aydın, Manavgat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda görevli işitme engelliler tercümanı Guddusi Aydın aracılığı ile Manavgat'ta yaşayan işitme engelliler adına basın açıklaması yaptı. Manavgat'ta görev yapan basın mensuplarının her zaman işitme engellilerinin sorunlarını gündeme taşımada öncü olduğunu belirten Aydın, basının sorunlarını gündeme taşımada her zaman işitme engellilerin konuşan dili ile duyan kulakları olduğunu kaydetti.

Aydın, "Basın her zaman bizlerin dili ve kulağı olmuştur. Duyamadığımız gündemi basını takip ederek haberdar oluyoruz. Yapmış olduğumuz bütün faaliyetlerimizi ve başarılarımızı basın aracılığı ile duyurabiliyoruz. Bu yüzden basın bizim için çok önemli ve değerlidir. Zor şartlarda çalışan, basın mensuplarımızın, 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutluyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER