ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 15:06

Başı ağrıyan vatandaş için 6 saat kar küredi

Başı ağrıyan vatandaş için 6 saat kar küredi


Sakarya’nın Kocaali ilçesine bağlı Aktaş köyünde şiddetli baş ağrısı çeken vatandaşın yardım istemesi üzerine, İl Özel İdaresi ekipleri harekete geçti. Ekipler, yaklaşık 6 saatlik çalışma sonucu yoldaki karın tamamını küreyerek ulaşıma açtı. Hasta vatandaş da açılan yoldan hastaneye kaldırıldı.

Kar yağışı, Sakarya’nın Kocaali ilçesine 22 kilometre uzaklıktaki Aktaş köyünün yolunun ulaşıma kapadı. Köyde ikamet eden Yusuf İken (51), sabah saatlerinde uykusundan şiddetli baş ağrısıyla uyandı. Hastaneye gitmek isteyen İken, yolların karla kapalı olması üzerine durumu yakınlarına bildirdi. Onların da İl Özel İdaresi’yle irtibata geçmesi üzerine, ekipler köy yolunu ulaşıma açmak için bir greyderle çalışma başlattı. Zaman zaman tipinin de yaşandığı çalışmalarda ekipler, bir metreyi bulan karı yaklaşık 6 saatte temizleyebildi. Yolun ulaşıma açılması üzerine Yusuf İken, özel bir araçla Kocaali Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Yetkililere teşekkür eden İken, “Baş ağrısıyla uyandım. Ağrı bir türlü geçmedi. Bunun üzerine durumu yakınlarıma haber verdim. Onlar da yetkililerle irtibata geçti. Yapılan çalışma sonucu yol ulaşıma açıldı. Allah devletimizden razı olsun.” dedi.

Sakarya İl Özel İdaresi Karla Mücadele Ekip Amiri Musa Altınsoy, 32 iş makinesiyle karla kapanan yolları açma çalışması yaptıklarını söyledi. Bu çalışmalarda acil durumdaki vatandaşlara öncelik verdiklerini belirten Altınsoy, şunları kaydetti: "Aktaş köyünde hasta olan vatandaş haberinin verilmesi üzerine harekete geçtik. Yer yer bir metreyi bulan kar ve tipiye rağmen köye ulaştık ve hastamız hastaneye yetiştirildi. Bu bizim için çok önemli. Etkili olan kar nedeniyle yol tekrar ulaşıma kapandı."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER