ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 18:20

Başbuğ 3 saat sonra çıkıyor


Ergenekon sanığı eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a tahliye kararı verildi. Başbuğ'un avukatı 3 saat sonra cezaevinden çıkacağını söyledi.

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararından sonra açıklama yapan Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer, “Biraz önce arkadaşlarım bana ‘gözünüz aydın’ diyorlar. Ben içerdeki son masum insan çıkana kadar bu tebriği kabul etmeyeceğim. 26 aydır süren bir hukuksuzluk dün AYM’nin kararıyla tespit edildi. Bugün de İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararıyla şu an için ortadan kaldırıldı. Bu mağduriyet sadece özgürlüğün ortadan kaldırılmasına yönelik bir karar. Bu karar çok önemli. Dün AYM kararı için de bunu söylemiştik. Maalesef İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yarattığı hukuksuzluğu ancak bu şekilde ortadan kaldırabildik. Hukuk adına bir nebze olsun mutluyum. Ama şunu söyleyebilirim içerde çok daha ciddi sağlık sorunlarıyla mağdur edilmiş, bu mahkeme kararlarıyla mağdur edilmiş insanlar var.” dedi.

Başbuğ’un 3 saat sonra cezaevinden çıkacağını kaydeden Sezer, “Mahkeme çıkışında ne söylediyse cezaevi çıkışında da birşeyler söyleyeceğini tahmin ederim.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER