ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 00:34

Başbakanlık'ta yeni Gezi görüşmesi

Başbakanlıkta yeni Gezi görüşmesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı ile ilgili yaptığı görüşmeler çerçevesinde 8 sanatçıyı kabul etti.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı olaylarını görüşmek üzere bazı sanatçılarla bir araya gelmeyi sürdürüyor. 

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Resmi Konut'ta gerçekleşecek kabulde, Taksim Dayanışma'dan TMMOB Başkanı Eyüp Muhcu ve Semt Dernekleri Sözcüsü Cem Tüzün yer alıyor.

Görüşmeye katılacak sanatçıların ise Sunay Akın, Yavuz Bingöl, Ceyda Düvenci, Halit Ergenç, Sertap Erener, Mahsun Kırmızıgül, Nebil Özgentürk ve Ali Sunal'dan oluşuyor.

Erdoğan, bu kapsamda dün Necati Şaşmaz, Hasan Kaçan, Gökhan Özoğuz gibi sanatçılarla görüşmüş, bugün akşam üzeri de Hülya Avşar'ı kabul etmişti. Başbakanlık kaynakları Erdoğan'ın bu akşam 22.30'da 8 sanatçıyla bir araya geleceğini açıklamıştı.

Edinilen bilgiye göre görüşme talebi Erdoğan ya da hükümet kanadından değil, sanatçılardan geldi.

GÖRÜŞME BAŞLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı ile ilgili 8 sanatçı ile daha görüşmeye başladı.

Başbakan Erdoğan Gezi Park'ındaki olaylarla ilgili bu gece 8 sanatçı ile daha görüşmeye başladı. Sanatçılar saat 23.30 sularında ticari taksilerle Başbakanlık Resmi Konuta geldi.

Erdoğan'ın, Resmi Konut'taki kabulüne Taksim Dayanışma'dan TMMOB Başkanı Eyüp Muhcu ve Semt Dernekleri Sözcüsü Cem Tüzün ile sanatçılar Sunay Akın, Yavuz Bingöl, Ceyda Düvenci, Halit Ergenç, Sertap Erener, Mahsun Kırmızıgül, Nebil Özgentürk ve Ali Sunal katıldı.

Görüşme talebinin konuk heyetten geldiği kabul, saat 23.40'ta başladı.

Görüşmeye, Başbakanlık Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın da da katılıyor.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER