ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 15:02

Başbakan'ın korumaları ile vatandaşlar arasında gözaltı gerginliği

Başbakanın korumaları ile vatandaşlar arasında gözaltı gerginliği


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyunun geçtiği sırada Beşiktaş'ta konvoya yönelik olumsuz harekette bulunduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. Korumaların gözaltı işlemine karşı çıkan iki kişi ile polisler arasında tartışma çıktı.

Kısıklı'daki konutundan çıkan Erdoğan, geniş güvenlik önlemi altında Beşiktaş'taki ofisine hareket etti. Beşiktaş Meydanı'ndaki ışıklara gelindiğinde konvoy birden durdu. Araçlardan inen Başbakan'ın korumaları bazı vatandaşların üzerine doğru koşmaya başladı. Bu sırada bir kişi Başbakan'ın aracına yönelik tükürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı. Araca tükürmediğini ve olumsuz bir hareketinin olmadığını anlatan şahıs, gözaltı işlemine bir süre direndi. Arkadaşının gözaltına alınmasına tepki gösteren biri bayan iki kişi ise polislerle bir süre tartıştı. Bir koruma memuru tepki gösteren şahsa yönelerek, "Devlet büyüklerine hakaret suçtur, suç işliyorsun, git!" diye bağırdı.

Uzun süren tartışmanın ardından gözaltına alınan şahısla birlikte iki arkadaşı polis aracına bindirilerek sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Meydandaki kalabalık da bir süre şaşkın bakışlar arasında olup biteni izledi. Korumaların olay yerinden ayrılmasıyla kalabalık dağıldı. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER