ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 19:55

Başbakan'ın helikopterinde büyük tehlike

Başbakanın helikopterinde büyük tehlike

Başbakan Erdoğan'ı Rize’den Artvin’e getiren Başbakanlık’a ait Oba helikopterinin Artvin Şehir Stadyumu’na inişi sırasında biri polis memuru 3 kişi yaralandı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Rize’den Artvin’e getiren Başbakanlık’a ait Oba helikopterinin Artvin Şehir Stadyumu’na inişi sırasında biri polis memuru 3 kişi yaralandı.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan 3 helikopterin inişini görüntülemek isteyen gazeteciler ve çevre güvenliği alan polisler, Artvin Şehir Stadyumu’nun yanındaki Olimpik Yüzme Havuzu inşaat sahasına yönlendirildi.

Başbakan’ı taşıyan helikopter, stadyuma inerken inşaat alanının üzerinden geçince büyük bir kargaşa yaşandı. İnşaat sahasındaki sac parçaları ve çeşitli inşaat malzemeleri pervanenin yarattığı aşırı rüzgar nedeniyle havalanınca bölgede bulunan gazeteci Orhan Sevinç, inşaat işçisi Cemal Doğan ile adı açıklanmayan bir polis memuru, yüz ve bacaklarından yaralandı.

Yaralılar çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı ve tedavilerinin ardından taburcu edildi. İnşaatta görevli işçiler, İlk denemesinde inemedi. İkinci denemede inerken malzemeleri havalandırdı. Büyük tehlike atlattık dediler. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER