ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2014 Cumartesi 10:08

Başbakan'ın evini izleyen ekibin başı!

Başbakanın evini izleyen ekibin başı!

Paralel yapıya yönelik olarak düzenlenen yasa dışı dinleme operasyonunda gözaltına alınan ve dün tutuklanan Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz ile ilgili önemli detaylar ortaya çıktı.


Paralel yapıya yönelik olarak düzenlenen yasadışı dinleme operasyonunda gözaltına alınan ve dün tutuklanan Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz ile ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Yenişafak'ın haberine göre, Cerrahpaşa'da görevli kardeşi Doktor Mehmet Yılmaz'ı 1 yıl boyunca dinlettiği de ortaya çıkan müdürün, paralel yapının İstanbul Emniyeti'ndeki en kritik isimlerinden biri olduğu belirtiliyor. Yıllarca usulsüz dinlemeler yapan, bunları yasadışı olarak arşivleyen ve sızdıran paralel yapının, hem dinlemeleri arşivlemek hem de veri tabanıyla ilgili gizli çalışmaları yürütmek için İstanbul Emniyeti içinde bir 'kozmik oda' tahsis ettiği 17 Aralık sonrası ortaya çıkmıştı. Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın, paralel yapıya mensup polislerin bile haberdar olmadığı bu odaya girebilen 3 kişiden biri olduğu ileri sürülüyor.

BAŞBAKAN'IN EVİ ABLUKADA

Yılmaz'ın, Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Kısıklı'daki evine uygulattığı 'abluka' da ortaya serildi. Yılmaz'ın, Başbakan'ın evini 3 yıl boyunca izlettiği, her giren çıkanı HD kamera ile gözlem altına alıp rapor tutturduğu belirlendi. Yılmaz, hükümete yönelik 17 Aralık komplosunun da en etkili isimlerinden. Yılmaz'ın, Mali Suçlarla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri'nin düzenlediği operasyonu bizzat yönettiği öğrenildi.

YILMAZER'İN YARDIMCISI

Yılmaz, son operasyonda gözaltına alınanlardan İstanbul İstihbarat Şube eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in yardımcılığını yapmıştı. Operasyonda adeta 'koordinatör müdür'lük yapan Yılmaz'ın, sorgusunda soruları görmek için susma hakkını kullanmayı reddettiği, sorular geldikçe de 'cevap yok' yanıtını verdiği öğrenildi. Yılmazer'in diğer yardımcısı ise 'paralelin MİT'teki köstebeği' olduğu iddia edilen Hayati Başdağ idi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER