ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 12:17

Başbakanı tekrar misafir etmek istiyorlar


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 yıl önceki Siirt gezisinde köyüne davet ederek ailesinin yeni bir eve kavuşmasına, köyünün de birçok sorununun çözülmesine vesile olan Şilan Kezer ve ailesi Siirt gezisinde başbakanı tekrar ağırlamak istiyor.
     İl merkezine 17 kilometre mesafedeki Aktaş köyünde yaşayan 18 yaşındaki Şilan Kezer, Başbakan Erdoğan'ın 3 yıl önceki Siirt ziyaretinde makam aracının önünü keserek görüşme fırsatı buldu ve hem kendi hayallerini gerçekleştirdi hem de köyünün çehresini değiştirdi.
     Şilan'ın daveti üzerine Aktaş köyüne giderek Kezer ailesinin evine konuk olan Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile Kezer ailesi güzel bir eve, Aktaş köyü ise içme suyu ve kanalizasyon şebekesine, köydeki okul da ilave dersliğe kavuştu.
     Aktaş ailesi verdiği sözleri bir bir yerine getiren Başbakan Erdoğan'ı 8-9 Mart'ta Siirt'e gerçekleştireceği ziyarette yine evlerinde ağırlamak istiyor.
    
     -''Başbakanımızı bir kez daha görmek istiyoruz''-
    
     Başbakanı görmek için uzun süre yağmurda beklediğinden Erdoğan'ın ''Deli kızım'' diye seslendiği Şilan Kezer, AA muhabirine, 6. sınıfta okulunu bıraktığı sırada başbakanın ziyaretindeki talimatı ile yeniden okula başladığını belirterek, orta öğretimi bu sayede tamamladığını ancak liseye devam etmeye maddi durumlarının elvermediğini söyledi.
     Kezer, Başbakan sayesinde tek göz odası, mutfak ve banyonun ortak olduğu küçücük eski evlerinin hemen karşısındaki alanda hayalini kurdukları bir eve kavuştuklarını belirterek, ''Başbakanımızı bir kez daha görmek ve onu evimizde ağırlamak istiyoruz. Bize ev, köyümüze de yol, su ve kanalizasyon hattı yaptığı için ona çok teşekkür ediyorum. Başbakanımız sayesinde artık arabalar köyün içine kadar girebiliyor, artık çamura bulanmıyor, rahat bir evde yaşıyoruz'' dedi.
     Baba Mizbah Kezer, Başbakan Erdoğan'ın evlerini ziyaret ettiğini, çalıştığı Mardin'de televizyon izlerken gördüğünü anlatarak, başbakanı bu kez yeni evlerinde ağırlamak istediklerini söyledi.
     6 çocuk annesi Ayşe Kezer de, Başbakan Erdoğan'ın sayesinde tek gözlü evlerinden çıkarak betonarme bir evde oturma fırsatı bulduklarını belirtti. Eşinin de bir işe kavuştuğunu, birikmiş faturalarının ödendiğini ifade eden Kezer, ''Eşim taşeron işçi olarak çalışıyor. Bu süre içerisinde 6'ncı çocuğumu da dünyaya getirdim. Başbakanımız verdiği sözleri bir bir yerine getirdi. Siirt'i ziyaretinde yine ağırlamak istiyoruz. Kendisine saygılarımızı sunuyoruz. Kızım Şilan'a okulu bitene kadar eğitimi için yardım sözü verilmişti. Ancak imkanımız olmadığı için kızım diğer çocuklarım gibi okula gidemiyor. Başbakandan ricamız eşime kadrolu bir iş verilmesidir'' diye konuştu.
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 12 Aralık 2010 tarihinde Siirt'e gerçekleştireceği ziyarette Siirt Havaalanı'nın inişe müsait olmaması nedeniyle uçağı Batman Havaalanı'na iniş yapmış, Batman'dan karayoluyla Siirt'e geçen Başbakan Erdoğan'ın yolu Siirt-Kurtalan karayolu üzerinde bulunan Aktaş köyünde yaşayan kadınlar tarafından kesilmiş, Başbakan burada tanıştığı Şilan Kezer'in daveti üzerine Kezer ailesini evlerinde ziyaret etmişti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER