ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 12:03

Başbakan'ı MOSSAD mı dinledi?

Başbakanı MOSSAD mı dinledi?

Başbakan Erdoğan'ın ofisinde böcek bulundu. Peki Başbakan'ı kim ya da kimler dinlemek istedi? Derin devlet olabilir mi? Yoksa MOSSAD mı? Hasan Celal Güzel'den şok iddia...


Başbakan Erdoğan'ın 'ofisimde dinleme cihazları bulundu' açıklamasının ardından, kamuoyunun ilgisi "Başbakan'ı kim dinliyor?" sorusuna yöneldi.

A Haber'de Duygu Leloğlu'nun sunduğu Satır Arası programına konuk olan Merhum Cumhurbaşkanı Özal'ın eski müsteşarı ve Sabah yazarı Hasan Celal Güzel dinlemeler konusunda MOSSAD'ı işaret etti.

"Ergenekon yapılanması kırıldığı için dinleme yapabileceğini sanmıyorum" diyen Güzel, MOSSAD ve Alman İstihbarat Servisinin Türkiye'de dinleme faaliyetlerini arttırdığını da ifade etti.

"BAŞBAKAN DİNLEMELERE KARŞI KORUNUR, AMA TAM KORUMA SAĞLANAMAZ"

Hasan Celal Güzel programda şunları anlattı:

"Bütün mesele başbakanın çalışma ofisine birilerinin girmesi ve bir şeyi yerleştirmesi. Sayın başbakan ve yakınındakiler bu şekilde dinlenmeye mani olmak için tedbirler de alabiliyorlar. Benim bildiğim kadarıyla sayın başbakanın ofisleri Çok çeşitli dinlemelere karşı korunuyor. Aslında tam koruma da kolay kolay sağlanamaz. Benim de yakın dostum rahmetli Adnan kahveci, elektronik istihbarat doktorası yapmıştı. O şöyle söylerdi: Eğer hiç dinlenmek istemiyorsanız yarım metre kalındığında, duvarı, tabanı ve tavanı olan, röntgen de çektirip içinizde de bir şey olamadığından emin olup çırılçıplak girerseniz o zaman dinlenilmezsiniz derdi. Tabi biraz mübalağa da var, böyle bir şey olamaz."

"DEVLET ADAMLARI DIŞ SERVİS DİNLEMELERİNE DİKKAT ETMELİ"

"Gayet tabi devlet başkanlarının, başbakanların, bazı bakanların, siyasi parti liderlerinin bu konularda çok dikkatli olması lazım. Bu insanlar hakkında, özellikle özel hayatları bakımından onları yıpratacak gözden düşürecek operasyonlar en yakınları tarafından yapılıyor. O parti, o camia içinde belli yerlere gelmek isteyen, belli kişileri gözden düşürmek isteyen kimseler bunarlı kolaylıkla yapabiliyorlar. Bunun için herkesin hareketine dikkat etmesi gerekiyor. Dinleme kaynakları en yakından başlıyor, diyelim ki CHP lideri dinlenmişse, ence çok büyük ihtimalle kendi partisi içinden dinlenmiştir. MHP meselesi de çok büyük ihtimalle, parti içindeki bir takım problemlerle ilgilidir. En kolay ihtimal bu. Ondan sonra biraz daha zoruna gidiyorsunuz, mesela emniyet birimi içinde çeşitli sebeplerden dolayı hizipleşmeler var. O hiziplerin bir tanesi de bunu yapabiliyor. Aynı şekilde MİT'in böyle bir şeyi başbakana yapma ihtimali sıfır. Ama teşkilat içinde dış servislerle ilişkisi olan belli çevreler bunu yapabilirler."

"MOSSAD TÜRKİYE ÜZERİNDE DİNLEMELERİNİ ARTTIRDI"

"Bizim en çok dikkat etmemiz gereken, Dış servilerin dinlemesidir. Türkiye canlandıkça, iddiası arttıkça, küresel bir güç haline gelirken, Bütün fütürologlar asrın ortasında Türkiye'yi en büyük güçlerden birisi olarak gösterirken, elbette Türkiye dış istihbarat servisleri için çok cazip bir hale geliyor. Bu konuda aramızda problem meydana gelen İsrail dolayısıyla dünyanın en mükemmel işleyen istihbarat servislerinden biri olan MOSSAD'ın bu konularda çok fazla rolü olduğunu düşünüyorum. CIA de elbette çok güçlü bir servistir. Yine Alman İstihbaratı'nın Türkiye üzerindeki dinlemelerinin arttığı yine edinilen bilgilerden birisidir. Son zamanlarda iyi ilişkilerimiz olan Rusya Federasyonu'ndaki KGB konusunu da ihmal etmemek lazım."

"ERGENEKON YAPILANMASI KIRILDIĞI İÇİN DİNLEME YAPAMAZ"

"Sayın başbakanın en fazla dış servisler ve yabancı servislere dikkat etmesi lazım. Ondan sonra içimizdeki birimler ve özel birimler; mafya tipi, Ergenekon tipi birimler söz konusu olabilir. Ergenekon son davalarla ve tutuklamalarla çok büyük darbe almıştır. Onların tamamen yok olması mümkün olmayabilir ama onların güçlü bir dinlemeye gidebileceklerini zannetmiyorum. Ben yabancı servislerin öncelikle dinleme yaptıkları kanaatindeyim."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER