ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2014 Çarşamba 13:55

Başbakan'dan 'ters köşe' uyarısı!

Başbakandan ters köşe uyarısı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  daha önceki Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecine değinerek, ''O dönemde de siz yazıyordunuz, benim adım konuşuluyordu ama ters köşeye geldiniz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a cumhurbaşkanı adaylığı soruldu ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Geleceğe dönük siyasi planım yok" açıklaması hatırlatıldı.

Başbakan Erdoğan, "Cumhurbaşkanıyla aramızda hiçbir sorun olmaz" ifadesini kullanarak, geçmişteki Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecini hatırlattı.

O dönemde de beklentinin kendisinin Çankaya Köşkü'ne çıkacağı yönünde olduğunu ifade eden Erdoğan, "O dönemde de siz yazıyordunuz, benim adım konuşuluyordu ama ters köşeye geldiniz. Belki bu seçimde de aynısı olabilir. Yine bir ters köşe olabilir. Bizim sağımız solumuz belli olmaz. Acele etmeyin" diye konuştu.

-Nihai karar kamptan sonra verilecek

Erdoğan, "Cumhurbaşkanı ile aramızda anlaşmazlık olmaz, biz aramızda halledebiliriz. Ülkemizde kaosa neden olabilecek hiçbir adımı atmayız. Mayıs'taki kamptan sonra nihai kararı verebiliriz" dedi.

Bin 100 parti delegesi ile istişare

Bu hafta 1100 parti delegesiyle bir araya geleceğini kaydeden Erdoğan, 9-11 Mayıs tarihinde Afyonkarahisar'da toplanacak AK Parti istişare toplantısının ardından bu konuya ilişkin kesin açıklamanın yapılacağını dile getirdi.

Erdoğan, seçim sistemine ilişkin "dar ve daraltılmış bölge" çalışmalarının da sürdüğünü belirtti.

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER