ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 08:49

Başbakan'dan 'daire' iddiasına cevap

Başbakandan daire iddiasına cevap

Silueti bozan gökdelenlerde Başbakan Erdoğan'ın çocuklarının dairesi var mı?


İlk kez "Tarihi yarımadanın silüeti tarih oluyor" başlığıyla gündeme taşıyan yazete.com kamuoyunun dikkatini bu konuya çekmeyi başarmıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında Gürsel Tekin'e seslendi:  "İspat edemezse namerttir müfteridir"

İstanbul'un siüluetini bozan gökdelenlerle ilgili olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan'ın çocuklarının da o binalarda dairelerinin olduğunu iddia etmişti. Başbakan bugün o iddiaya da cevap verdi.

KONUŞMUYORUM DEMİŞTİ

İstanbul'un siüluetini bozan gökdelenlerle ilgili olarak Başbakan Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle yaptığı toplantıda ''Sahibine tıraşla dedim, yapmadı ben de 5 yıldır konuşmuyorum'' demişti. Başbakan'ın bu açıklamasının sonrasında 19 Nisan'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin bir iddiada bulundu ve "Tıraş edilmesini istediğiniz katlarda kimlerin dairesi var? 4 milyon dairelerin fiyatı. Kim sahibi? Senin çocuklarının..." dedi.

Başbakan Erdoğan Gürsel Tekin'in bu iddiasına cevaben şunları söyledi:

''CHP’li sicili bozuk bir milletvekili de İstanbul’daki gökdelenlerde benim çocuklarımın daireleri olduğunu söyledi. Bu sicili bozuk milletvekili de iddialarını ispat edemezse namerttir müfteridir. Sicili bozuk o milletvekilinin ne olduğunu Kadıköy’de inşaat yapanlar iyi bilir.'' 

İLK OLARAK YAZETE.COM GÜNDEME GETİRMİŞTİ

İstanbullun tarihine sahip çıkmaya çalışan Yazete.com Zeytinburnu’nda yapılan gökdelen otel inşaatlarının, İstanbul’la asırlardır özdeşleşen tarihi silüeti değiştirmesine duyarsız kalamamıştı.

İstanbul'un Nice şair, yazar, sanatçı ve yönetmenlere ilham veren ve artık şehirle özdeşleşen tarihi yarımada silüeti giderek yok oluyor.

Zeytinburnu'nda yapılan gökdelen otel inşaatları, İstanbul'la asırlardır özdeşleşen tarihi silüeti değiştiriyor. Beyazıt Kulesi, Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı'nın tarihi görsel havası, Zeytinburnu'ndaki gökdelen inşaatıyla bütün ihtişamını yitirmeye başladı.

Üsküdar tepelerinden kuşbakışı bakınca; artık sadece tarihi yapılar değil gökdelenlerin silüetleri de göze çarpıyor.

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER