ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 10:50

'Başbakan'a verdiğim sözü tuttum, düğüne bekleriz'

Başbakana verdiğim sözü tuttum, düğüne bekleriz


Afganistan'da Taliban'ın kaçırıp 26 ay sonra bıraktığı Sertaç Dikilitaş (30), Özlem Nartürk (27) ile nişanlandı. Anne Nursel Dikilitaş, oğlunun kurtarıldığı müjdesi verip "Oğlunu hemen evlendir." diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Eylül ayında yapmayı planladıkları düğüne davet etti. AK Parti İl Gençlik Kolları'nca düzenlenen nişan töreninde gençlerin nişan yüzüklerini Vali Hüseyin Avni Coş taktı.

Sertaç Dikilitaş, 9 Ocak 2011'de Afganistan vatandaşı tercüman Hasibullah Danisver ile otomobille Celalabad'dan Kabil'e giderken Taliban mensuplarınca kaçırılmış, 2 yıl 2 ay sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun çabaları sonucu 29 Mart'ta örgütün elinden kurtarılmıştı. Başbakan Erdoğan, Dikilitaş'ın kurtarıldığını kendisi arayıp anne Nursel Dikilitaş'a müjdelemiş, ayrıca anneye "Kurtarılan oğlunu hemen evlendir." tavsiyesinde bulunmuştu.

1 Nisan günü uçakla Adana'ya gelen oğlunu davul zurna ile karşılayıp kurban kestiren Nursel Dikilitaş, Başbakan'a verdiği sözü yerine getirmek için yaptığı araştırmalar sonucu oğlu için Özlem Nartürk'ü ailesinden istedi. Nartürk'ün ailesinin de onayıyla gençler sözlendi.

Sertaç ile Özlem'in nişan törenleri Sular VİP'te gerçekleştirildi. AK Parti Gençlik Kolları'nca organize edilen törende Vali Hüseyin Avni Coş, nişan yüzüklerini taktı. Vali Coş, Sertaç'ın iki yıl boyunca büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, bundan sonraki hayatında mutluluklar diledi.

Anne Nursel Dikilitaş, çok mutlu ve sevinçli olduğunu belirterek, oğlunun kaçırıldığı günleri unuttuklarını söyledi. Dikilitaş, "Başbakan'a verdiğim sözü tuttum. Oğluma nişan taktım, düğüne bekliyoruz." dedi.

Sertaç Dikilitaş, geçmişten bir şey söylemek istemediğini belirterek, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Dikilitaş, "Başbakanıma ilgisinden, yardımından dolayı teşekkür ediyorum. Allah kimseyi annesinden evladından ayırmasın. Bugün çok mutluyuz. Başbakanımızı inşallah düğünümüze bekliyoruz. Düğünümüze katılması bize çifte mutluluk verir."

Özlem Nartürk ise sevincinin anlatılacak gibi olmadığını belirtti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER