ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 15:13

Başbakan'a sürpriz konuk!

Başbakana sürpriz konuk!

Başbakan Erdoğan, Yusuf İslam'ı kabul etti.


Başbakan Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da Müslüman olduktan sonra Yusuf İslam adını alan ünlü müzisyen Cat Stevens'ı kabul etti. Saat 13.45'te başlayan görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmenin ardından Başbakanlık'tan ayrılan İslam ve beraberindeki heyet bir açıklama yapmadı. Yusuf İslam, bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da kabul edilecek.

İngiltere'nin Cambridge Üniversitesi'nde yapılması planlanan cami için mali destek arayışında olan Yusuf İslam, öğleden önce de Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile görüşmüş ve ekonomik destek istemişti. Yusuf İslam'ın, Başbakan Erdoğan ile görüşmesinde de benzer bir talepte bulunduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan dün başlayan Yüksek Askeri Şura toplantılarından ayrılarak cuma namazı için Başbakanlık Merkez Bina'ya gelen Başbakan Erdoğan'ın resmi programında Yusuf İslam ile görüşme bulunmuyordu. Görüşme için Başbakanlık'ta bulunan Yusuf İslam'ın, Erdoğan ile birlikte cuma namazını da burada kıldığı belirtildi.

YUSUF İSLAM KİM?

Asıl adı Stephen Demetre Georgiou olan Cat Stevens müzik kariyerinin başında bu ismi aldı. Cat Stevens ismiyle tanınmaya başlayan Georgiou, çoğu 1960’lı ve 1970’li yıllarda olmak üzere 60 milyondan fazla albüm sattı. "Wild World", "Father and Son", "Morning Has Broken", "Peace Train" ve "The First Cut Is the Deepest" gibi ünlü parçalarıyla bilinen Stevens, 1976 yılında geçirdiği kazadan 1 yıl sonra İslam dinini seçmiş ve 1979 yılında Yusuf İslam ismini aldı.

İslam, Erdoğan'ın ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de görüşecek.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER