ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 13:46

Başbakana destek yürüyüşüne sağlık molası


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek amacıyla Ankara'ya yürümek amacıyla Osmaniye'den yola çıkan İmam Hüseyin Çelik, ayağında baş gösteren sağlık problemleri nedeniyle Adana'da yürüyüşüne ara vermek durumunda kaldı.
Geçen hafta perşembe günü Osmaniye'den başladığı yürüyüşte ayağında ortaya çıkan problemler nedeniyle Adana'nın Ceyhan ilçesinde hastaneye götürülen Çelik, tedavisinin ardından yürüyüşüne devam ederek Adana'ya ulaştı. Bir otelde dinlenmeye çekilen Çelik, yürüyüşüne ara verdi.
Başbakan Erdoğan'a destek vermek amacıyla yola çıktığını ifade eden Çelik, 17 Aralık'ta yapılan operasyonun devleti ve Başbakan Erdoğan'ı yıpratmak ve zarar vermek amacıyla düzenlendiğini öne sürdü.
Yola devam etmeyi düşündüğünü dile getiren Çelik, "Bu operasyonu Erdoğansız bir ülke planları için uyguladılar. Ben de hem ülkemize hem de sayın Başbakanımıza destek vermek amacıyla perşembe günü yürüyüşe başladım. Bu yola sağlık, güvenlik ve yol durumunu göze alarak çıktım. Ve eğer Allah kısmet ederse bu yürüyüşümü Ankara'da tamamlayacağım" diye konuştu.
Ankara'ya vardığında ise Başbakan Erdoğan'a yanında taşıdığı Türk bayrağını teslim etmek istediğini anlatan Çelik, "Amacım Başbakanımıza 'Yalnız değilsiniz, sizinleyiz' diyebilmek. Daha sonra Osmaniye'ye geri döneceğim" dedi.
- Yürüyüşe sağlık molası
Ayaklarında bir problem yaşadığını ve bu nedenle yürüyüşüne ara vermek zorunda kaldığını kaydeden Çelik, şöyle devam etti:
"Şu an ayaklarımda bir problem var. Yürürken terliyorsun ve ter üzerinde soğuyunca bazı problemler yaşanıyor. Yollarda her türlü ihtiyacımızı karşılayacak tesisler bulunmasına rağmen gerçekten zor. Şu an ayaklarım beni götürmüyor. Gitmeyince dinlenme ihtiyacı doğdu. Dinlendikten sonra bugün ya da yarın yola çıkarım. Allah bana güç kuvvet verdiği sürece de bu yürüyüşüme devam edeceğim."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER