ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mart 2017 Perşembe 12:21

Başbakan Yıldırım ABD Dışişleri bakanı Tillerson ile görüştü

Başbakan Yıldırım ABD Dışişleri bakanı Tillerson ile görüştü

Yıldırım'ın, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ı kabulünde DEAŞ terör örgütünün Irak ve Suriye'den temizlenmesi için yürütülen çabalar ele alındı. FETÖ ile mücadele ve elebaşı Gülen'in iadesine ilişkin atılması beklenen adımların gündeme geldiği kabulde, iki müttefik ülke arasındaki yoğun temasların sürdürülmesi üzerinde mutabık kalındı


Başbakan Binali Yıldırım'ın ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı kabulünde, DEAŞ terör örgütünün Irak ve Suriye'den temizlenmesi için yürütülen çabalar ele alındı. FETÖ ile mücadele ve elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin atılması beklenen adımların gündeme geldiği görüşmede, iki müttefik ülke arasındaki yoğun temasların sürdürülmesi üzerinde mutabık kalındı.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım'ın ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ı Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki kabulünde ikili ve bölgesel konular görüşüldü.

DEAŞ'ın Irak ve Suriye'den temizlenmesi için yürütülen çabaların ele alındığı görüşmede, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele ve elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin atılması beklenen adımlar gündeme geldi.

Görüşmede ayrıca ikili ve bölgesel konularda yürütülen iş birliğinin güçlendirilmesi üzerinde duruldu.

Yönetim değişikliği sonrasında Türkiye'ye ABD'den yapılan ilk resmi ziyarette, iki müttefik ülke arasındaki yoğun ikili temasların önümüzdeki dönemde de sürdürülmesi üzerinde mutabık kalındı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER