ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 16:21

Başbakan Yardımcısı Bozdağ’ın üvey annesi hastaneye kaldırıldı

Başbakan Yardımcısı Bozdağın üvey annesi hastaneye kaldırıldı


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın üvey annesi 52 yaşındaki Havva Bozdağ, göğüs ağrısı şikayetiyle Sorgun Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Eşi Mehmet Bozdağ (72) tarafından ilk olarak Kadışehri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Havva Bozdağ, burada yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Yozgat Devlet Hastanesi'ne getirildi. Bozdağ, yapılan tedavinin ardından Sorgun Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Sorgun Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Saadet Güven, Havva Bozdağ'ın hastanelerine ilk geldiğinde göğüs kısmında ağrılarının olduğunu söyledi. Dr. Güven, “İlk olarak EKG çekimi yapıldı. EKG çekimi normal seyretti. Enzim takibi aldık. Onlarda büyük bir yükselme olmadı. Hastamızın kalp krizi geçirdiği düşünülmedi. Geldiğinde oksijen saturasyonu normalin biraz altında 90-92 civarında olduğu için göğüs hastalıkları uzmanımız değerlendirdi. Röntgeni ve tomografisi alındı. Akciğerde bir enfeksiyon lehine bir bulgular saptandı. Dolayısıyla tekrar antibiyotik tedavisine başladı. Şuanda takiplerimiz devam ediyor. Hayati tehlikesi bulunmuyor." dedi.

Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Suat Hayri Gözübüyük ise Havva Bozdağ'ın dün başlayan göğüs ayrısı şikayetiyle Kadışehri İlçesi Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu belirterek, "Oradaki hekim arkadaşımızın değerlendirmesi sonucunda hastanemize sevk edildi. Hastanemize geldiğinden itibaren kardiyoloji uzmanımız sürekli hastamızla ilgilendi. Şuanda gerekli takiplerimizi yapıyoruz." dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın babası Mehmet Bozdağ (72) ise eşinin dün aniden rahatsızlandığını önce Kadışehri ilçesine daha sonra Sorgun’a sevk edildiğini, şuanda eşinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Bozdağ, gösterilen ilgiden dolayı bütün hastane çalışanlarına teşekkür etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER