ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 15:06

Başbakan Yardımcısı Bozdağ Tokat'ta


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Sayın Bahçeli Bursa'da yaptığı miting gibi Hakkari'de yapsa kıyamet mi kopar- Yani güvenlik sorunu yok" dedi.
     Bozdağ, Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek'i ziyaret etti. Daha sonra AK Parti İl Başkanlığına geçen Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin Türkiye'nin partisi olduğunu söyledi.
     BDP'nin bölge partisi olduğunu dile getiren Bozdağ, "MHP hakeza bölge partisine dönme gayreti içinde. CHP yine öyle. MHP Türkiye'nin üçte ikisinde milletvekili çıkaramadı. CHP de ülkenin yarısında milletvekili çıkaramamış durumda. Güçlü bir AK Parti iktidarı varsa, milletimizin verdiği destekle. Sayın Bahçeli Bursa'da yaptığı miting gibi Hakkari'de yapsa kıyamet mi kopar- Yani güvenlik sorunu yok. Kılıçdaroğlu gitti, gerekli önlem alındı. Bahçeli her yere gidebilmeli ve her yerde konuşabilmeli. Türkiye'nin her yeri siyaset yapmak için güvenli" diye konuştu,
     Bekir Bozdağ, daha sonra Almus ilçesinde hayırsever Hamdi Güler tarafından yaptırılan cami, Kuran kursu ve kültür merkezinin açılış törenine katıldı.
     Burada hayırlı bir işin neticesini paylaştıklarını belirten ve hayırsever Güler'e teşekkür eden Boğdağ, "Türkiye'deki camiler hayırseverler tarafından inşa ediliyor. Ülkemizdeki Kuran kursu ve camileri yapanlar vatandaşlarımızdır. Türkiye'de camilerin yüzde 75'i köylerde yüzde 25'i ise şehirlerde bulunuyor. Sürekli şehirlere göç oluyor. Mabetleri getirmediğimiz için cuma ve bayram namazlarında camilerimizde yer bulunmuyor. Buradan müftülerimize ve hayırseverlere sesleniyorum, cami ihtiyaçlarını karşılamalarını istiyorum" ifadelerini kullandı.
     Bozdağ, "2001 yılında çıkan bir kanunla yaz Kuran kurslarına 12 yaşından küçükler gidemiyordu, 16 yaşını doldurmayanlar hafızlık kursu alamıyordu. Meclisten çıkardığımız yasayla bunları kaldırdık. Kuran kurslarına gitmek isteyen yavrularımız hiçbir engele takılmadan istedikleri yerde gitme ve öğrenme hakkına kavuştular" dedi.
     Konuşmanın ardından Bozdağ, Güler'e plaket verdi. Güler de Bozdağ'a hediye takdim etti.
     Daha sonra, cami, Kuran kursu ve kültür merkezinin açılışı gerçekleştirildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER