ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mayıs 2013 Cuma 23:59

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, STK Temsilcileriyle buluştu

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, STK Temsilcileriyle buluştu


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Denizli’de sivil toplum örgütü temsilcileri ile yemek yedi.

Denizli Valisi Abdülkadir Demir’in Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ onuruna verdiği akşam yemeğine AK Parti Denizli milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel ve Bilal Uçar, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. Türkiye’de terörün sadece AK Parti’nin meselesi olmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Bu mesele CHP’nin de, MHP’nin de meselesi. Bu mesele partiler üstü meseledir. Terör konusunda başka ülkeler iktidarıyla, muhalefetiyle tek parti gibi davranıyor. Ama biz bunu başaramıyoruz. Terör konusunu siyaset üstü konu olarak görmeye mecburuz. Görmezsek bundan hepimiz zarar görürüz. Her terör saldırısı olduğunda iktidarda kim varsa o suçlanıyor.Yahu hiçbir hükümet, Başbakan terör olsun ister mi? Askerimiz, polisimiz şehit olsun ister mi? Bu akıl tutulmasıdır. Bugün siyasi partilerin başkanları bu sorunu böyle görmüyorlar. Siyasi rekabetin bir enstrümanı olarak görüyorlar. Bu sorun siyasi rekabet konusu edilemez. Buna farklı bakmamız lazım diyen bir dile Türkiye’nin şiddetle ihtiyacı var. Başka partilere oy veren vatandaşlarımız, partilerini ortak buluşmaya zorlamalıdır” dedi.

Hükümet olarak çözüm süreci olarak başlattıkları sürecin ana bir gayesi olduğunu kaydeden Bozdağ, “Bu süreçte gayemiz terörün bitirilmesidir, kanın durmasıdır. Silahın bıraktırılmasıdır. Gözyaşının sona erdirilmesidir. Biz bunu söylüyoruz. Biz bunları söyleyince sen hainsin deniyor. Biz kan dursun diyoruz, karşıdaki sen bölücüsün. Biz diyoruz analar ağlamasın, karşıdaki ise sen hainsin diyor. Bu sözlere cevap böyle olmaması lazım’’ diye konuştu.

Bozdağ’ın, geceyi Colossae Otel’de geçirdikten sonra yarın sabah saat 08.00’de Denizli’den karayolu ile İzmir’e gideceği öğrenildi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER