ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 13:46

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Moldova'ya gidecek


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, resmi temaslarda bulunmak ve orada yaşayan Türklerle buluşmak üzere 20-21 Eylül tarihlerinde Moldova'da olacak.

Bozdağ'ın makamından yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Yardımcısı Bozdağ, iki günlük ziyaret kapsamında başkent Kişinev'deki Moldova İslam Birliği, Moldova İslam Kültürü'ne Hizmet Vakfı ile Osmanlı'nın sınır kalelerinden Bender Kalesi'ni ziyaret edecek. Bozdağ aynı gün, burada yaşayan Türklerle bir araya gelecek.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, 21 Eylül'de, Gagavuzların memleketi Gökoğuz Yeri'nde resmi törenle karşılanacak. Bozdağ'a, buradaki temaslarında, Moldova Başbakanı Lurie Leanca ve Gökoğuz Özerk Bölgesi Başkanı Mihail Formuzal da eşlik edecek.

Avdarma Köyü'nün kuruluş törenlerini izledikten sonra Bozdağ, Gökoğuz Yeri Halk Topluluğu Başkanı Dmitri Konstantinov ve Komrat Belediye Başkanı Nicolae Dudoğlu ile de görüşecek.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, TİKA tarafından gerçekleştirilen Atatürk Kütüphanesi'nin yanı sıra Komrat Devlet Üniversitesi'ni de ziyaret edecek. Moldova Başbakanı Leanca ve Gökoğuz Yeri Başkanı Formuzal'ın ev sahipliğinde verilecek öğle yemeğinin ardından Meydan Gazetesi, İnsani Yardım Derneği ve Balkan Gazeteciler Birliğini, Gagauz Radyo ve Televizyonu ile Tomay köyünü ziyaret edecek.

Bozdağ 22 Eylül Pazar günü Türkiye'ye dönecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER