ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2012 Perşembe 03:11

Başbakan Yardımcısı Atalay, KKTC'ye gidecek


 Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC'nin 29. kuruluş yıl dönümü törenlerine katılacak.

Atalay'ın makamından yapılan yazılı açıklamaya göre, KKTC'nin kuruluşunun 29. yıl dönümü dolayısıyla yarın düzenlenecek törenlere, Hükümeti temsilen Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, beraberindeki heyetle iştirak edecek.

Törenlere, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üst düzey temsilcilerinden oluşan heyetler de katılacak.

Başbakan Yardımcısı Atalay'ın, KKTC ziyareti sırasında başta Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ve Başbakan İrsen Küçük olmak üzere üst düzey yetkililerle görüşmeler yapması bekleniyor.

Görüşmelerde, Kıbrıs konusundaki mevcut durum ile iki ülke arasındaki dayanışma ve işbirliğinin somut sonuçlarını yansıtan ekonomik kalkınma alanında kaydedilen gelişmelerin de ele alınması öngörülüyor.

Atalay'ın ziyaretinin, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin, Kıbrıs Türk halkının BM çerçevesinde siyasi eşitliğe ve Ada'daki gerçeklere dayanan adil ve kalıcı çözüme ulaşılması yönündeki gayretlerine verdiği desteği sürdürmek ve Kıbrıs Türkü'nün yanında olma kararlılığını ortaya koymak bakımından da vesile oluşturduğu kaydedildi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER