ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 15:54

Başbakan Yardımcısı Arınç İzmir'de


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bölücülük ve kimlik siyaseti yapmadıklarını belirterek, işlerinin millete ve ülkeye hizmet etmek olduğunu söyledi.
Arınç, beraberinde AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'la İzmir Manisalılar Derneği'ni ziyaret etti. Dernek önünde kurulan platformda vatandaşlara seslenen Arınç, babasının emekliliğinin ardından 1959 yılında Manisa'ya yerleştiklerini, ortokulu, liseyi bu kentte bitirdiğini üniversite eğitiminin ardından milletvekili seçildiği güne kadar Manisa'da avukatlık yaptığını hatırlattı.
Manisa ve Manisalılara şükran borcu olduğunu, kendisini 4 kez milletvekili seçtiklerini, AK Parti'nin ilk döneminde de TBMM başkanı olduğunu anlatan Arınç, "Esasen 76 milyonu kucakladığımız tüm Türkiye'yi dost ve kardeş bildiğimiz, ayrımcılık yapmadığımız için çok güzel iş yapıyoruz. Millet bundan o kadar memnun ki sandığa giden iki seçmen biri AK Parti'ye oy veriyor. Bölücülük yapmıyoruz, kimlik siyaseti yapmıyoruz, hizmet siyaseti yapıyoruz. Bizim işimiz millete, ülkemize hizmet etmek" diye konuştu.
Hemşehrilik bilincini sıkı tutmanın önemine değinen Arınç, AK Parti'nin başarılı olmasının sırlarından birinin bu olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
"İkincisi de biz dedikodu üretmiyoruz, çıkarcılık üzerine, bölgecilik, mikro milliyetçilik üzerine siyaset yapmıyoruz. 76 milyonu kucaklayan, Anadolumuz'un her köşesine hizmet götürmeye çalışan bir iktidarız. Bunu propaganda olsun diye söylemiyorum, bu hikmet bizi başarılı kıldı. 2002, 2007, 2011 tek başımıza iktidar olduk, mahalli seçimlerin ikisinde de evet bazı yerleri kazanamamış olabiliriz ama belediyelerin biz yüzde 65'ini kazandık. 16 büyükşehrin 12'sini kazandık. 40'tan fazla il, 570 ilçe, bin 400 belde belediyesini kazandık. İki referandum oldu 'evet' kazandı Türkiye'de. İzmir 'hayır' demiş olabilir. Önemli olan AK Partisinin 'evet' dediğine milletimizin de 'evet' demesidir. Son siyasi tarihimize bakın, çok partili siyasi hayatımıza bakın ondan sonra üç dönem grafiği yukarıya giden, tek başına iktidar olan parti bulunmuyor. Avrupa'da da dünyada da yok."
(Sürecek)
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER