ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 21:52

Başbakan Yardımcısı Arınç, Diyarbakır'da


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İnancımızda evliliğin çok önemli bir yeri var. Peygamberimizin sözleri var. Geleneklerimiz, göreneklerimiz var. Biz nikaha çok değer veriyoruz" dedi.
Başbakan Yardımcısı Arınç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Galip Ensarioğlu ile Elbey ve Özateş ailelerinin bir düğün salonunda yapılan düğünlerine katıldı.
Arınç, Eker ve Ensarioğlu ,salonda nikahları kıyılan Remzi Elbey ve Dicle Özateş'e nikah şahitliği yaptı.
Nikah memurunun, gelin Dicle Özateş'e verilmek üzere evlilik cüzdanını takdim ettiği Arınç, Elbey ailesini yakından tanıdığını, Özateş ailesiyle de tanıştığını belirterek, her iki ailenin de çok değerli olduğunu söyledi. Arınç, gelin ve damada ömürleri boyunca hayırlı bir evlilik geçirmeleri dileğinde bulundu.
Ailenin temelinde neslin devamının bulunduğunu belirten Arınç, "İnşallah güzel yavrularla Cenab-ı Hak bu evliliği süslesin. Biz inançlı insanlarız. İnancımızda evliliğin çok önemli bir yeri var. Peygamberimizin sözleri var. Geleneklerimiz, göreneklerimiz var. Biz nikaha çok değer veriyoruz. Nüfus kayıtlarına baktım ikisi de çok genç. Bu yüzden gençlerin fırsat ve imkanları olursa, talip olursa, rast gelirse, birbirlerine uyarlarsa genç yaşta evlenmeleri de çok güzel. İnşallah örnek bir aile yuvası kursunlar. Herkes onları örnek göstersin ve her geçen günleri bu akşamki gibi sevinçli olsun, güzel olsun" diye konuştu.
Yeni evli çifte tavsiyelerde bulunan Arınç, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Tabii sabırlı olacaklar. Çok uzun yıllar içerisinde inşallah birlikte olacaklar. Her gün bu akşamki gibi sevinçli, eğlenceli olmayabilir zaman zaman Allah bizi imtihan eder, zorluklar olur darlıklar olur. O zaman gençlerimizin daha sabırlı olmaları lazım. Birbirilerini daha çok sevmeleri, bağlılık duymaları lazım. Gençlerimize bu tavsiyede bulunacağız. İnşallah hiçbir zaman darlık yokluk görmeden Allah bu evliliği hem uzun ömürlü, hem de bereketli kılsın."
Evlilik cüzdanını geline veren Arınç, aile bireyleri ve beraberindekilerle toplu fotoğraf çektirdi.
Arınç, daha sonra Ankara'ya gitmek üzere düğün salonundan ayrılarak Diyarbakır Havaalanı'na gitti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER