ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 12:09

Başbakan Yardımcısı Arınç, Bursa'da


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Biz Anadolu'yu kucaklaştırıyoruz. Bizim hükümetimiz neden 11 yıldır başarılı? Ayrımcılıkları, bölgecilikleri ve mikro milliyetçiliği reddettiği için. Biz kardeşiz" dedi.
Arınç, Barış Manço Kültür Merkezi'nde, Yıldırım Belediyesinin 2014-2019 dönemi projelerinin açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmada, bu metropol ilçede nüfusun 500 bini aştığını ve gençlerin çok fazla olduğunu bildirdi.
Gençleri arkadaş yapmanın, kötü alışkanlık ve arkadaşlıklardan korumanın, sokaklardan, uyuşturucu, alkol bağımlığı gibi çağı tehdit eden büyük musibetlerden kurtarmanın, belediye başkan adaylarının hazırladığı projelerde yer aldığını belirten Arınç, "Hangi anne baba çocuğunun sokakta telef olmasını, başı gözü yaralı gelmesini, evin huzurunun kaçmasını ister? Terör olaylarının içimizi yakmasını kim kabullenebilir?" ifadesini kullandı.
Yıldırım'da halkın barış ve huzur içinde yaşadığını, yıllardır aralarındaki dostluğun devam ettiğini vurgulayan Arınç, şöyle devam etti:
"İki yıl öncesinde, bir Kurban Bayramı'ydı, Yıldırım'da, Yavuz Selim'de, bazı mahallelerimizde yaşanan olaylar, bizi yüreğimizden yaraladı. Çok üzüldük. Bir kardeşimizin vefat etmiş, başkalarının zarar görmüş olması, 'Acaba Yıldırım'a bir fitne mi sokuldu? Neden bu olay meydana geldi?' diye uykularımızı kaçırmıştık. Bunları istemiyoruz. Kundaktaki çocuğumuzdan yetişkin insanımıza kadar herkes bu beldede yaşadığı için Allah'a şükretmeli, iyi komşuluk ilişkileri kurmalı, ailece, çoluk çocuk, hemşehri grupları, dernekler, ne ise birbirleriyle daima dost olmalı. Bunun yapısını kurmak zorundayız. Yoksa huzursuzluğun hakim olduğu bir yerde hangi kentsel dönüşümü başarsanız, işin bir tarafı muallakta kalır. Sandalyenin bir tarafı ayaksız kalır ve siz orada rahat ve huzur yüzü göremezsiniz."
- "En yüksek oyla kazanmalıyız"
Arınç, yerel seçimlere çok az bir süre kaldığını anımsattı.
Bu seçimlerde el ele verilmesi gerektiğini dile getiren Arınç, şunları kaydetti:
"İnşallah en yüksek oyla... Bunlar güçlü projeler, bunlar çürük, kıytırık oylarla yapılacak şey değil, puanlarımız çok yüksek olmalı. Çok yüksekten kazanmalıyız ki arkamızdaki halk desteği ne kadar güçlü olursa biz de o kadar başarılı olalım. Burada bazı kırgınlıklar, bazı kızgınlıklar, çekememezlikler de olmuştur, her yerde olduğu gibi. Bunları bir tarafa atmanın zamanı geldi. Biz Anadolu'yu kucaklaştırıyoruz. Bizim hükümetimiz neden 11 yıldır başarılı? Ayrımcılıkları, bölgecilikleri ve mikro milliyetçiliği reddettiği için. Biz kardeşiz. Hamdolsun ki bizi birbirimize bağlayan, bizi aynı kaderin ortağı yapan şey; inancımızdır, ahlakımızdır, millet, memleket sevgimizdir."
Bülent Arınç, Bursa'da en büyük buluşmanın, 20 Mart Perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla "Büyük Bursa Mitingi"nde gerçekleşeceğini ifade ederek, "Bu seçimin bir önemi var; en yüksek oyla kazanmalıyız. Dostumuz da muhaliflerimiz de görmeli ki ne kadar iftira, haksız suçlama olursa olsun, Yıldırım halkı partimize, Başbakanımıza, hükümetimize inanıyor ve Allah'ın izniyle yel kayadan bir şey koparamazmış. Bunu seçimlerde hep beraber göreceğiz" diye konuştu.
Yıldırım Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı Edebali'nin, projeleri hakkında bilgi verdiği toplantıda, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile partililer hazır bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER