ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 14:35

Başbakan: Menderes'in mücadelesine sahip çıkacağız

Başbakan: Menderesin mücadelesine sahip çıkacağız

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Aydın mitinginde vatandaşa seslendi.


Başbakan recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın mitinginde konuştu. Erdoğan, "Seçimde ya Menderes'in verdiği demokrasi mücadelesine sahip çıkacağız ya da onu şehit edenlerin yanında yer alacağız" dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları.:

- Aydın Menderes Yassıada'da yatarken en çok Aydın'ı özlemişti. Onun bedenini yok ederken, ülkeden zihniyetini de silmek istediler ancak başaramadılar. Bunu yapmak isteyen CHP zihniyetiydi. 30 Mart'ta da aynen bunu yapmak istiyorlar. Aynı oyunları tuzakları tıpa tıp bugün de yapmak isityorlar.

"MENDERES'E DİKTATÖR DEDİLER AYNISI BANA DA YAPILIYOR"

- Milletin partisine bugün de aynı saldırıları yapıyorlar. Gazete manşetlerine bakın 27 Mayıs darbesi öncesi atılan manşetlerin aynısı atılıyor. O gün Menderes'e diktatör dediler, bugün aynını bana söylüyorlar. O gün Menders'e gençleri öldürdü, öldürüyorlar dediler. Bugün aynısını bana dediler. O gün de Menderes'e en alçak iftirayı yolsuzluk ile suçladılar. Bugün de aynısını banada yapıyorlar. Son 14 gün kapı kapı dolaşıp bunları anlatmaya var mıyız.

"SİZE ENTERESAN BİR OLAY HATIRLATMAK İSTİYORUM..."

- Sizlere çok entresan bir olayı hatırlatmak istiyorum. Darbenin ardından 5 kişiye bir cenaze töreni düzenledi. Aynı bugün CHP'nin yaptığı cenaze töreni gibi. O zaman o 5 kişeye günlerce sokaklarda gezdirip Ankara'ya getirip Anıtkabir'de defnettiler. Bu 5 kişi nasıl öldü biliyor musunuz? Biri darbe esnasında kendi askerinin kurşunu ile. Biri CHP'li babanın yanında darbeyi kutlamak için sokağa çıktığında ölmüştür. Biri de darbeye hazırlık yaparken elinde silahın patlaması ile ölmüştür. Beşi de pisi pisine ölmüştür. Bu 5 kişiyi kara propadanda için kullandılar. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Onların kemiklerini Anıtkabir'den çıkartarak ailelerine verdiler. Bunu kimse hatırlamıyor. İşte CHP zihniyeti bu.

"KILIÇDAROĞLU ZİHNİYETİ BUNU ANLAMAZ"

- Biz büyükşehir yasasını çıkardığımızda CHP itiraz etti. Onlar belediyecili bilmez. Onlar yolsuzluğu iyi bilir. Dağları delerek İstanbul'a su getirdik. CHP İSKİ yolsuzluğu ile tarihe geçti. Bir 94 öncesi İSKİ var. Bir de 94 sonrası İSKİ var.

- CHP hangi yüzle oy istiyor. Kardeşlerim bunlar kaymakçı kaymakçı. Diyorlar ki beyaz Türklermiş onlar biz de zenciymişiz diyorlar. Bunu ben kabul etmiyorum. Üstünlük anca takvada olur. Ben herkesi seviyorum. Beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum.
Biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Biz size inanıyor, size güveniyoruz.
2007 yılında Aydın'ı doğagaz ile tanıştırdık. Ah ne çiler çektiniz yav. Kömürle tek odanız ısınırdı şimdi tüm eviniz tek bir tuşla ısnıyor. Hani CHP moderndi. Ne moderni bunlar çağ dışı çağ dışı. Bunlar anlamaz hizmetten. 

- O zamanda paralel yapı vardı. O zaman markası farklıydı. Beni mahkum ettiler. Neydi benim suçum. Ziya Gökalp'in şiirini okudum diye mahkum ettiler beni. Bir yerleri yakmadım, yıkmadım. Ama sen niye minarelere neden süngü dedin diye mahkum ettiler. Camiler bizim kışlamız olmadı mı? Ama Kılıçdaroğlu zihniyeti bunu anlamaz.

- Bu ülkede Said-i Nursi'yi yargıladılar. Ta sürdüler Sibirya'ya. Bir yolunu buldu geldi buraya ülkesine. Ben kendi vatanımda son nefesimi vereceğim dedi. Ona bile tahammül edemediler.
Said-i Nursi'nin izinden gittiğini söyleyen zat, hayatında bir kez olsun Bedüizaman dememiştir. 99'da kaçtı gitti ülkesinden. 2 yıl önce davat ettim. Dön gel ülkene dedim ama hala dönmedi. Hala onun söylemlerinde hikmet arayan benim saf kardeşlerim var. İnşallah 30 Mart'ta bu tuzakları bozacağız.

- Aman ha kardeşlerim sandıklara sahip çıkacağız. Bunlara güvenmeyeceğiz. Her türlü çirkefliği yapabilirler.
Bunlar Gezi oalylarında dümen çevirdiler. Ağaç dediler, çevre dediler bunların arkasına sakladılar. Bu tabi Türkiye'ye yönelik bir saldırı idi. Aynı şekilde 17 Aralık, 25 Aralık operasyonları da Türkiye'ye yönelik bir saldırı idi. Yapılan saldırılar sadece bana karşı değil AK Parti'ye karşı değildi. Büyük Türkiye'ye karşı yapılmış bir saldırıdır. Ayak oyunları iktidarı yıkmak istediler ama biz dik durduk.

"BANA NİYE ATATÜRK'ÜN POSTERİNİ SALLIYORSUN Kİ..."

- Tarih boyunca bu CHP hep darbelerin arkasında durdu. Sandıktan netice alamadı.  Şimdi gelirken birisi bana Atatürk'ün posterini sallıyor. Niye Atatürk'ün posterini bana sallıyorsun ki, büyük bir ihtimalle CHP'li. Ya bana laf üretme iş üret iş üret. Sizin geçmişiniz kirli geçmişiniz. Bunların hepsi belgeli. Ezanı aslından ayıran siz değil misiniiz. Adana Menderes'i ezanı aslına çevirdiniz diye idama götürdünüz. Her zaman darbelere bel bağladınız.
Kendi aralarında bir taktik geliştiridler. MHP'de bunlara takıldı gidiyor. İl il birbilerini destekleyecelermiş. Ama benim partim bunların hepsini sandığa gömer. 30 Mart'ta sandık dışında başka oyunlara baş vuranlara en güzel cevabı halk verecek.

"OĞLUMUN 2 SİTEDE EVİ VARMIŞ"

- En son çete paralel yapı. Hiç merak etmeyin bunu da bitireceğiz.  Yeni yeni iftiralar atıyorlar. 2 tane gazete benim oğluma hiç alakası olmayan bir avukat uydurmuşlar. Oğlumun bir sitede evi varmış. Bunu hemen yalanladık ve yargıya başvurduk.

- Biz Ergenekonla mücadele ettik. Pensilvanya'daki yeni ergenekonla da mücade edeceğiz. Hiç endişeniz olmasın Türkiye'ye artık sizler istikamet vereceksiniz. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER