ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 22:44

Başbakan konuşurken Günay'dan dikkat çeken tweet

Başbakan konuşurken Günaydan dikkat çeken tweet

Ankara'da çoşkuyla karşılanan Başbakan Erdoğan'ın yaptığı konuşma sırasında atılan bir tweet dikkatlerden kaçmadı...


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki konuşmasında Taksim Gezi parkı eylemcilerini eleştirirken, "Dolmabahçe Camii'ne maalesef bira şişeleriyle girmek suretiyle, ayakkabıyla onu da yaptılar" diye konuştu.

12 gün aradan sonra Ankara'ya gelen Başbakan Erdoğan'ı Esenboğa Havalimanı'nda saatler öncesinden alanda toplanmaya başlayan yoğun bir kalabalık karşıladı. 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının bir bölümü şöyleydi:

"Ben diyorum ki Gezi Parkı'na çıkacağınıza, Kuğulu'ya çıkacağınıza buraları yakıp çıkacağınıza, 7 ay sonra sizlerle sandıkta görüşelim. Demokrasi özgürlük diyorsanız, bu şiddetle elde edilmez. Hukuk içerisinde kalarak elde edilir. Şu ana kadar öyle birşey gördünüz mü? Yaptıkları sadece vurup kırmak. Kamunun binalarını yakıp yıkmak. Sivil vatandaşların halkın araçlarını yıkmak. Benim başörtülü kızlarıma bacılarıma saldırdılar. Bununla da kalmadılar Dolmabahçe Camii'ne bira şişeleri ve ayakkabıyla girdiler."

KONUŞURKEN TWEET ATTI

 Aynı anlarda Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın twitter hesabından paylaştığı mesaj dikkat çekti. Günay, "Süleyman Gündüz Dolmabahçe Camii yalanlarına cevap vermiş" başlığıyla Yenişafak gazetesi köşe yazarı Süleyman Gündüz'ün yazısını paylaştı.

Gündüz'ün Dolmabahçe Camii'yle ilgili o yazısında şu ifadeleri yer alıyordu:

"Salı günü haberleri okuyunca camiye uğrayıp gerçeği öğrenmek istedim. Bunun üzerine Çarşamba günü Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camii'ne gittim. Camiye vardığımda dışarıda korumalar vardı. İçeriye girdim, Caminin içinde Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış yetkililerden bilgi alıyordu. Ben de yanlarına yaklaştım ve dinlemeye başladım. Cami müezzini Fuat Yıldırım olayları yeniden yaşar gibi anlattı. Ayrıca tümünün görsel kayıtlarını yapmış. Cumartesi ve Pazar akşamı Dolmabahçe'de biriken göstericilere polis müdahale edince bir grup camiye sığınmak zorunda kalmış. İlk gün yeterli bir zaman bulunduğu için ayakkabıları çıkartarak camiye girmişler. İkinci gün müdahalenin şiddet dozu arttığı için göstericiler can havliyle ayakkabılarını çıkartmadan cami kapısının anahtarını kırarak içeri girmişler. Müezzin Fuat Bey göstericileri sakinleştirmiş, yaralananlara camide tedavi imkânı tanımış. Ne alkol alan ve ne de içen bir kişi görmemiş. Polislerle konuşmuş ve ortalık sakinleşince göstericileri camiden sükûnetle çıkartmış. Son cemaat mahfilindeki pencerede ezik bir bira kutusu kalmış. Oraya nasıl bırakıldığını görmemiş"

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER