ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:42

Başbakan Gezi heyetiyle görüşüyor

Başbakan Gezi heyetiyle görüşüyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Gezi Parkı eylemcileri arasından kabul edeceği isimler belli oldu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı olaylarıyla ilgili görüşeceği heyette yer alan isimler belli oldu.

Başbakan Erdoğan, saat 16.00 itibariyle, AK Parti Genel Merkezi'nde, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili oluşturulan 11 kişilik heyetle görüşmeye başladı.

Heyet oluşturulurken, akademisyenden öğrenciye, sanat yönetmeninden mimar ve tiyatro oyuncusuna kadar geniş bir yelpazede katılım amaçlandı.

Başbakanlıktan verilen bilgiye göre; Heyette tiyatro sanatçısı Ahmet Mümtaz Taylan, akademisyenler Prof. Dr. Betül Tanbay, Prof. Dr. Hale Çıracı ve İpek Akpınar, yönetmen Kutluğ Ataman, öğrenci Nil Eyüpoğlu, sanat yönetmeni Rumeysa Kiger, mimar Selva Gürdoğan, sosyal medya uzmanı Zehra Öney, öğrenci Zülfikar Kürüm ve sosyal paylaşım sitesinde Başbakan Erdoğan'a hitaben Gezi Parkı olaylarına ilişkin mektup yazan Bülent Peker de yer alıyor.

Görüşmede, Başbakan Erdoğan'a İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Erdoğan Bayraktar, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin çelik de eşlik ediyor.

SANAT CAMİASINDAN İSİMLER DE VAR!

Başbakan Erdoğan bu toplantı öncesi saat 14.30’da TESK heyetini kabul edecek.

Erdoğan’ın Gezi Parkı eylemlerinden önce planlanmış olan bir diğer görüşmesi ise 3 isimle olacak: Yazar ve oyuncuHasan Kaçan, oyuncu Necati Şaşmaz ve Athena grubundan Gökhan Özoğuz. Erdoğan'ın yarın görüşeceği isimlerden biri de Hülya Avşar.

'GEZİ' ANKETİ GÜNDEMDE

Öte yandan, şu saatlerde toplantı halinde olan AK Parti MYK’da da gündem Gezi Parkı eylemleri.

Toplantıda, Ankara ve İstanbul mitiglerinin ardından diğer illerde yapılması düşünülen mitinglerin tarihlerinin, bu ayki anket konusunun Gezi Parkı eylemleri olması ve vatandaşa ne düşündüğünün sorulmasının; Bülent Arınç’ın Taksim Dayanışması’nın karşı çıktığı referandum çağrısının gündeme gelmesi bekleniyor. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER