ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 12:28

"Başbakan, gerçek paralel devlet olan PKK/KCK ile uğraşsın"

"Başbakan, gerçek paralel devlet olan PKK/KCK ile uğraşsın"


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hayali paralel devletle uğraşacağına, gerçek paralel devlet olan PKK/KCK ile uğraşması tavsiyesinde bulundu.

Milletvekili Günal, yaptığı yazılı açıklamada, gerçek paralel devletin ortada olduğunu, onun da PKK/KCK yapılanması olduğunu kaydetti. Günal, "Başbakan, gerçek paralel devlet olan PKK-KCK ile uğraşsın. Gerçek paralel devlet ortada. Başbakan, sürekli paralel devlet var, bize kumpas kuruyorlar diye söyleniyor. Gerçek paralel devlet PKK'dır. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti bölücü başı tarafından açık açık tehdit ediliyor. Güneydoğu'da bölücü başı için yapılan gösterilerde AKP Hükümetinin bakanı, valiye, 'Aman dokunmayın' diye talimat veriyor. Güneydoğu'da devlet değil, bölücü örgüt hakimiyetini kurmuş. Gerçek paralel devlet PKK/KCK'dır." dedi.

"TÜRKİYE'DE KUVVETLER AYRILIĞI 17 ARALIK SONRASI SONA ERDİ"

Günal, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası AKP hükümetinin yargı üzerinde yaptığı hukuk dışılıkla Türkiye'de kuvvetler ayrılığı döneminin bittiğini, Recep Tayyip Erdoğan diktatörlüğü döneminin başladığını savundu.

İktidarın, 2 aydır hayata geçirdiği antidemokratik uygulamalarla ülkeyi dünyada küçük düşürdüğünü belirten Günal, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk olayını örtbas etmek için de 'parelel devlet var, bize kumpas kurdular' sözleriyle gündem değiştirdiklerini ifade etti. Günal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gerçek anlamda paralel devlet orada kurulmuş, kafanızdan hayalî bir paralel devlet yarattınız, hazır paralel devletle mücadeleyi bıraktınız, terör örgütüyle müzakereye başladınız. Kaç gündür Meclis'te kanunlar görüşülürken 'Aman, paralel devlet var, bize kumpas kuruyorlar, şuna kumpas kuruyorlar." diyerek, gereksiz şeylerle oyalıyorsunuz. Kuvvetler ayrılığı falan kalmadı, tamamıyla kuvvetler birliği var. Kuvvetler birliğinin ötesinde de tamamen Recep Tayyip Erdoğan diktatörlüğü var. Kimse ne görüşüldüğünü bilmiyor, parmak kaldırarak onay veriyorlar. AKP milletvekillerinin, neye parmak kaldırdığını görmeden kaç defa bizim önergemize el kaldırdıklarını hepimiz gördük."

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER