ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 10:21

Başbakan Erdoğan'ın Macaristan ziyareti


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye yapacağı ziyaret öncesi gündemi değerlendiren muhalefet partisi JOBBİK Başkanı Gabor Vona Atilla, ''torunları olarak bizler bu ziyareti çok önemsemekteyiz ve iki halkın tarihe dayanan bağlarının daha da güçlenmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız'' açıklamasında bulundu.
     Atilla, Türkiye'nin gücünün, uluslararası arenada inanılmaz derecede kabul gördüğünü ve birçok açıdan dünya halklarına örnek teşkil edebilecek düzeye geldiğini belirtti.
     Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan arasında kurulan askeri işbirliğinden dolayı Turan halklarını tebrik eden Atilla, işbirliğinin barışa hizmet edeceğine kuşku duymadığını söyledi. Atilla, Hükümet oldukları taktirde bu askeri işbirliğine dahil olma konusunda pozitif düşüncelere sahip olduğunu açıkladı.
     Macarların, Türkleri kardeş olarak gördüğünü ve Macaristan ile Türkiye arasında ortaklıkların olması için hiçbir sebep bulunmadığını öne süren Gabor Vona Atilla, ''Tarihi bir dönemeçte bulunmaktayız. Türkiye artık birçok açıdan dünya gücü sayılmaktadır. Ortaklıkların her iki tarafa faydalı olacağına inanmaktayım. Meclis konuşmalarımda hükümetimize Türkiye ile ilişkilerimizin daha da güçlendirilmesi gerektiğini defalarca ifade ettim. Umarım bu tarihi fırsat iyi değerlendirilir'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER