ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 13:10

Başbakan Erdoğan'dan HSYK açıklaması

Başbakan Erdoğandan HSYK açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Başbakan Erdoğan, HSYK'yla ilgili teklifin TBMM Genel Kurulu'nda geri çekilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, HSYK teklifinin TBMM Genel Kurulu'ndan geri çekilip çekilmeyeceği sorusu üzerine, "HSYK'yı geri çekme diye bir şey söz konusu değil. HSYK ile Genel Kurul'daki çalışmalar kararlılıkla devam edecek. Şimdi en azından Adalet Akademisi ile iglili 22 maddelik konuyu geçirmeye kararlıyız. Belki 2-3 madde daha geçebilir. Bunların dışındakı kısmı şimdilik donduracağız ama ileride herhangi bir gereklilik olursa tekrar Genel Kurula getirebiliriz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Arzu ederdik ki HSYK'yla ilgili bir anayasal düzenleme olsun. Ancak muhalefetten olumlu bir netici gelmedi" dedi.

"HAKARET EDENLER BENDEN ÖZÜR DILESiN"

TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan kavganın anımsatılması üzerine Erdoğan şöyle konuştu:
"TBMM Genel Kurulu kürsüsünden bu ülkenin Başbakanı'na hakaretlerin yapılması tahrik unsurudur. Sebep neticeleri doğurur Herkesin bu tür tahrik unsurlarından kaçması gerekir Hoş değil arzu etmezdik. Özür dilemeyi düşünmüyorum Şahsıma aileme hakaret edenler önce benden özür dilesinler" dedi.

Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili,"Şu anda gündemimizde böyle birşey yok" diye konuştu.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER