ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 12:58

Başbakan Erdoğan'dan CHP'ye sert sözler

Başbakan Erdoğandan CHPye sert sözler

Başbakan Erdoğan grup konuşmasında milletvekillerine seslendi.Başbakan Erdoğan AK Parti grubunda partililere seslendi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşması:

Aliya'nın yanına gittiğimde bana şunu söylemişti Dualarımız sizinle. Bu topraklar Osmanlı Bakiyesidir. Bu topraklara sahip çıkın. Merhum Aliya İzzet Begoviç'e rahmet diliyorum.

Kurban Bayramı'nda sevincimizi arttıran bir olay yaşadık. İki pilotumuzu uzun uğraşlar ve hassas neticeler sonucunda serbets kaldılar. Ailelerini bir gün önce arayıp artık sona yaklaştık demiştim. İstanbul Havalimanında bu sevinçlerini beraber yaşadık.

İlk günden beri işin hassasiyetini bildiğimizden işi gizli tuttuk. İçişleri Bakanlığımıza, MİT başkanı ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Katar ve Lübnan devletine de ayrıca teşekkür ediyorum.

TÜRKİYE'Yİ ÇEKEMEYENLER VAR

Büyük devlet olmanın bazı getirileri var. Bu büyümeyi çekemeyenler Türkiye'yi hedef alacaklar. Bu bölgede güçlü bir Türkiye istemeyen odaklar var. 30 yıldır yaşadığımız kanlı terörü, siyasi, ekonomik boyutunu analiz etmemiz gerekir.

Bunu şurada açık olarak ifade etmeliyim Türkiye'nin huzurunu, istikrarını bozmak için dışarda tezghalanan işler burada sunulmaktadır. Biz 11 yıldır hem dışarıda hem içeride mücadele halindeyiz.

Şunu herkesin bilmesini sitiyorum; Türkiye üzerinde ameliyat yapılacak bir ülke değildir. Malum çevreler sistemli şekilde çalışmalarına devam ediyor. İnsan haklarını yüceltmekten başka bir hedefimiz yok.

Birileri çıkıp İmralı'ya kim gidip kimin gideceğine hükümet karar verir. Kimsenin Adalet Bakanlığı'na rota çizemez.

Hiçbir ülkenin kaybından süfli bir çaba içerisine girmeyiz. 11 yıldır içeride ve dışarıda hep Hakk'ı savunduk.  Biz burada Türkiye'de hamdolsun sevinç içinde huzur içinde bir bayram yaşadık.

İnsanlarımız camilere akın etti. Birçok vatandaşımız kurbanın başına geçti.  Yurt içinde ve yurtdışında kesilen kurbanlar 1 yılda evine et girmeyenleri sevindirdi.

Kurban Bayramı tüm müslümanların bayramdır.  Bizimle aynı bayrama sahip olanlar zalimliklere boyun eğdiler. Somali'de insanlar bir avuç pirinç buldularsa şükrettiler. Irak'ta çatışmalarda kardeşlerinin kanını gördüler.

Mısır'da şanlı direnişin ardından gözyaşı döktüler.

Suriye'de eşek, kedi, köpek yenebileceği fetvaların verildiği bir yerden bahsediyoruz. Kalbimizin yarısı buralardaydı. Bizim vicdanımızdan bu paylaşma duygusunu kimse atamaz.

Bir varil petrol için, bir avuç elmas için kardeşini satacak bir milet değiliz. Her zaman söylüyorum dostumuza dost oluruz. Bize düşman olana da gerekeni yaparız.

Bu coğrafyadaki herkes bizim dostluğumuzdan emin olsun.  Türkiye eski Türkiye değildir.  Türkiye'nin konuşacak sözü vardır.

Bizim değişmez insani ve vicdani ilkelerinden vazgeçmez.

Bugün AK Parti iktidarı döneminde Türkiye söyleyecek sözü olan bir ülke olmuştur. İçeride ve dışarıda koro halinde yapılan işler Türkiye'de işlemez.

Biz her zaman Haklının yanında olacağız. Biz hesabımızı önce Allah'a sonra millete veririz. Hiçkimsenin karşısında da karanlık senaryolara boyun eğmeyiz.

AB'nin raporunu inceledik ve not ettik. 2013 ilerleme raporu geneli itibariyle hükümetimizin reform.

Türkiye'ye karne verecek tek merci milletimizdir. AB'nin karar konusunda yaptığı işler eleştirilmeliydi.

Açıkçası Suriye ve Mısır'da yaşananlardan sonra AB kendine bir ilerleme raporu hazırlamak zorundadır.

Bu kadar önemli hadiselerin yaşandığı bir bölgede sessiz kalamazsınız. Suriye'de yaşananlara karşı ses çıkarmamıştır. Mısır'daki darbeye hala darbe diyememiştir.

AB ÖNCE KENDİSİNİ ELEŞTİRSİN

AB kendi özeleştirisin yapmalıdır. Biz reform adımlarımızı atmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki Salı günü milletçe inşallah Cumhuriyetimizin 90. yıldönümünün kutlayacağız. Asrın projesi olarak nitelendirdiğimiz 150 yıllık hayali gerçekleştireceğiz. Gerek Abdülmecid gerek Abdülhamid'in hayalini gerçekleştireceğiz.

Marmaray nihayet tamamlandı. Salı günü muhteşem bir törenle açılışını yapacağız. Tabii boğazın 62 metre derininden geçen bu projeyle farklı bir adımı atacağız.

AK Parti teşkilatı olarak 11 yılda çok iyi hizmetler verdik. Bunu hazmedemeyenler yok mu? Tabii ki var.

3. köprünün temelini attık. Yok efendim şu kadar ağaç kestik. Biz ammeye hizmet ediyoruz bireye değil. Bireye hizmet etsek dediğinizi yaparız. Oradan ağaç kesersin yerine 3-5 milyon ağaç dikersin.

Bizim ne kadar ağaç kestiğimizi siz ne bileceksiniz. Yol medeniyettir. Bunlar bizi anlamazlar. Bizde yol engel tanımaz. Yolun önünde cami olsa yıkarız. O camiyi başka yere yaparız. Bakın Odtü'de yaşanan hadise. Plan kimin elinde Belediye'nin. Buna engel olmaya çalışıyor. Engel olan kim yolsuzluğun mimarı CHP.  Biz yol yaparız CHP yolsuzluk yapar.

Geçmişte eşkıyalar yol keserdi şimdi modern eşkıyalar yol kesiyor. Bizim önümüzde kimse engel olamaz.

2002 yılından itibaren hazırladığımız bütçelerimiz hep artmıştır. Eğitim, sağlık alanında hep arttırdık. 2014'te 2 seçim olmasına rağmen mali disiplinden vazgeçmiyoruz.

2023 HEDEFLERİ YAKIN

2023 hedeflerine daha da çok yaklaşıyoruz. Ekonomimizi ilgilendiren güzel bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

2012 yılında turizm gelirimiz 26 milyar dolara çıktı.

Dünya turizm raporuna göre; Tayland ve Hong Kong'tan sonra Türkiye 3. oldu. Tüm karalamalara rağmen tüm tuzaklara  rağmen turizmimiz başarılı olmuştur.

Bu başarının ardından teknokratlarımız var bürokratlarımız var.  Hepsini tebrik ediyorum.

HAKAN FİDAN'A SAHİP ÇIKTI

Ülkemizde kurumlarımızı zan altında bırakanlar oluyor. MİT müsteşarımızla kim uğraşıyor? Biz memnun olduğumuz bürokratımıza, teknotramıza sahip çıkarız. Kimseden icazet almayız.

Şimdi TSK ile ilgili de bazı şeyler çıkıyor. Kimse TSK'yı zan altına sokma girişimine girmesin. Bu ülkemize zarar verir. Biz yıllarca istihbaratın nasıl çalıştığını iyi biliyoruz.

24 saat çalışan bir anlayış var. Bunları bozmak isteyenler kaybeder.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER