ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 18:01

Başbakan Erdoğan’a mehteranlı destek


Beyaz Hareket Derneği tarafından Eminönü Meydanı'nda kurulan Milli İrade Çadırı'nın kapanışı, miting havasında gerçekleşti. Yeni Cami önünde düzenlenen etkinlikte sahne alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mehter takımı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için besteledikleri marşları seslendirdi.

Başbakan Erdoğan’a destek için düzenlenen etkinlikte, imza toplandı. Etkinliğinin amacıyla ilgili yapılan konuşmada, “Halkımız iradesine, teveccühüne sahip çıkıyor. Bugün buraya büyük Türkiye’ye sahip çıkmaya geldik.” denildi.

Daha sonra sahne alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mehter takımı, Erdoğan için besteledikleri “Dik dur eğilme, inananlar seninle, Allah’ın emrettiği yolundan geri dönme” sözlerinin yer aldığı marşı seslendirdi.

Etkinlikte konuşan Yazarlar Birliği Başkanı Hüseyin Öztürk, iktidarın devrilmek istendiğini, halk olarak iktidara sahip çıktıklarını söyledi. Öztürk, “1960 ihtilalinde dörtte üçle iktidara gelen bir iktidarı bazı mikrahlar al aşağı ettiler. Çünkü neden, ekonomisi iyiydi, devlet çok iyi bir yere gelmişti. Rahmetli Turgut Özal’ı zehirleyip öldürdüler. Şimdi de ayak oyunlarıyla aynı şekilde Tayyip Erdoğan’ı indirmek istiyorlar. Gelin buna sahip çıkalım ve bunlara dur diyelim. Ekonomimiz iyi gitmekteyken dolar fırladı. Borsada çöküş başladı. Bunlar neden yapılıyor. Bunların, hepimizin cebine giren parada gözü var. Lütfen sahip çıkalım. Vatan bizim devlet bizim. “ dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER