ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 15:50

Başbakan Erdoğan: Ülkemin birliğine göğsümü siper ederim

Başbakan Erdoğan: Ülkemin birliğine göğsümü siper ederim

Başbakan Erdoğan İstanbul'da yaptığı konuşmada kadınlara özel mesajlar verdi.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen "Kadın ve Demokrasi Buluşması" programında konuştu.  Erdoğan "Buradan sevgili eşimin ve kızlarımın da kadınlar gününü gönülden kutluyorum. Çünkü onlar beni bu yolda hiçbir zaman yalnız koymadılar." dedi.

İşte Başbakan'ın konuşmasından saır başları:

-Bütün kadın adaylarımızı, tüm kadın muhtar adaylarımızı kutluyorum. Başarılar diliyorum.
-Mısır'ın, Afrika'nın, Balkanlar'ın tüm dünyadaki mağdur ve istismar edilen kadınları selamlıyorum. Tüm mazlum kadınları selamlıyorum. Suriye'nin kahraman kadınlarını selamlıyorum. Batı'da bir meta haline getirilen tüm kadınlarımızı selamlıyorum.

"SURİYELİ KADINLARA SESLENİYORUM"

-Suriye'de insanlığın can çekiştiği yerde analık cesaretini gösteren kadınları selamlamayıp da ne yapacağımızı soruyorum. Güçlü, zengin kişilerin sırtını döndükleri tüm Suriyeli kadınlara sesleniyorum Türkiye hep yanınızda oldu ve yanınızda olacak.

-Buradan Trakya'nın anadolunun çilekeş kadınlarını özellikle selamlıyorum. Şehitlerimizin annelerimizi selamlıyorum. Her birinizin ellerinden öpüyorum. Tüm şehitlerimizin dul eşlerini selamlıyorum ve yetim kızlarını selamlıyorum. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun.

"EŞİM VE KIZLARIMIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM"

-Buradan sevgili eşimin ve kızlarımın da kadınlar gününü gönülden kutluyorum. Çünkü onlar beni bu yolda hiçbir zaman yalnız koymadılar. Çok ayrı kaldığımız gecelerimiz oldu. Çok sıkıntılı oluduğumuz gecelerimiz oldu. Çocuklarımızın bizi göremediği günler oldu. Sabrettik ve neticesi de güzel oldu.
-Benim birinci derecede kadınımızın irtifa noktası olarak gördüğüm anneliktir. Onun için annelere olan sevgim bu noktada çok çok fazla aşırı ve kadına olan saygım birinci derece oradan geliyor.  

- Annenin acısı farklı, o katlanılır gibi değil. Bırakın elini öpmeyi ayaklarının altı öpülür. Bizim dinimizde cennet annelerin ayakları altında, babaların değil. Cennetin kendisi de orda kokusu da orda. Kadın çok yüce. Kadına şiddet böyle birşey kabul etmek mümkün değil. Sıfır tolerans. Demokrasi diyen, hak diyen sendika ve derneklerimizi, kadın kollarımızı kutluyorum.

"MERHUM MENDERES NE YAPTIYSALAR BİZE DE AYNISINI YAPIYORLAR"

- Mersin'in Arslan köyünde ilginç bir şey yaşanıyor. Sandıkta Demokrat Parti roker kırıyor. CHP seçimi kabul etmiyor ve yeniden seçim olacak diyorlar. Kadınlar sandık namusumuzdur diyorlar. Köye güvenlik güçlerini yığıyorlar. Havaya silahla ateş ediyorlar. Hamile kadınlara dahi eziyet ediyorlar. Sandığı gasp ediyorlar. Bazı kadınlar çocuklarıyla cezaevinde yatıyor. İşte CHP zihniyeti budur. Sandık namustur. Bende, Kandın varsa demokrasi vardır diyorum. Tüm kadınlarımızdan bende sandığa sahip çıkmalarını istiyorum. Bugün de sandık dışı işlere başvuranlar var. Merhum Menderes'e ne yaptıysalar bize de aynısını yapmaya çalışıyorlar. Dün olduğu gibi sandıktan umudunu kesip farkıl yollara başvurmak isteyenler var. 

"MEYDANLARI HİÇ BU KADAR KALABALIK BU KADAR COŞKULU GÖRMEDİM"

- Bu millet Başbakanlarını, bakanlarını, milletvekillerini ve belediye başkanlarını sahipsiz bırakmaz. Bu millet bir kez daha iradesini çaldırmaz. Meydanları hiç bu kadar kalabalık, bu kadar coşkulu görmedim. Yerel seçim mitinglermizine Sivas'tan başladık. Milletin coşkusunu hiç böyle görmedim. Millet başbakanına, partisine, istikbaline sahip çıkıyor. Gittiğimiz her şehirde tarih yazılıyor.

- CHP'nin Genel Başkanı başörtüsü sorunu ben çözdüm dedi. İnandınız mı? Biz kadınlarımızın başörtülü olarak kamuda çalışmasını sağladık. Başörtülü kızlarımızın üniversitelere girmesini sağladık. 

- Bu ülkeyi artık medya patronları, manşetler, lobiler, Pensilvanya'daki çiftliğinde oturup bu ülkeyi karıştıran fitneciler yönetmiyor. Bu ülkeyi millet yönetiyor, bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz siz. Kapınıza ablalar gelebilir. Bizim ablalarımız onlara gereken cevabı verecektir ben buna inanıyorum. Yurtlarda ve evlerde kızlarımıza beddua seansları yaptırıyorlar.

"22 GÜN SONRA BUYRUN DEVİRİN O DİKTATÖRÜ"

- Şahsıma, eşime, kızlarıma beddualar ettiriyorlar. Siz varsanız biz varız. Bu ülkeyi siz yöneteceksiniz siz. Bizim rotamızı siz çizdiniz. Biz de o istikamette gideceğiz. Bazı yurtlardan çocuklarımız atılıyormuş beddua seanslarına katılmadığı için bize haber verin sizi KYK yurtlarına yerleştireceğiz. Yetmezse otellere yerleştireceğiz hiç merak etmeyin.

-Şimdi başladılar tek adam, diktatör demeye. Ülkemin birliğine, bütünlüğüne, istikrarına saldırı varsa ben ona gövdemi siper ederim. 22 gün sonra sandık gelecek buyurun devirin o diktatörü.  

"ÜLKEMİN BİRLİĞİNE GÖĞSÜMÜ SİPER EDERİM"

- Ülkemin ulusal güvenliğine bir saldırı varsa onunla mücadele ederim. Ülkemin istiklaline yönelik saldırı varsa onunla sonuna kadar mücadele ederim. Ülkemin birliğine, bütünlüğüne, istikrarına, huzuruna karşı saldırı varsa ben ona göğsümü siper ederim.

- Hiç kimsenin bu vatan toprakları üzerinde ameliyat yapmasına müsaade etmeyiz. Ne kasetler, ne montajlar, ne iftiralar hiç birisi bu ülkenin birliğini, dirliğini bozamaz, buna asla göz yummayız.

- Son 2 yıl içinde Türkiye'de 509 bin 516 kişinin telefonları dinlenmiş. Bunların ne kadarının hukuki, ne kadarının keyfi dinlendiği bilinmiyor. İşte bu paraleller, bu hainler kayıtları sildikleri için izleri yok. İzleri yok ettikleri için de skandalın boyutları şimdilik tam bilinmiyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER