ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2014 Salı 13:14

Başbakan Erdoğan: ''Sen kimsin ya haddini bil...''

Başbakan Erdoğan: Sen kimsin ya haddini bil...

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında sert açıklamalarda bulundu.


Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, "Danıştay'daki nezaketsizliğe gösterdiğimiz tepkinin manşetlere nasıl yansıdığını, 'basın özgürlüğü yok' diyenler okusun" ifadelerini kullanarak, "Yurtdışında Türkiye'deki basın üzerine ahkam kesenler, o manşetleri gördüklerinde küçük dillerini yutacaklardır. O manşetleri dünyanın hiçbir hukuk devletinde, demokratik rejimde göremezsiniz. Hiçbir ülkede manşetler üzerinden devletlerin, hükümetlerin bu kadar edep dışı, adap dışı, özellikle de hukuk dışı tahkir edildiğine asla şahit olamazsınız" şeklinde konuştu.

"İçerideki kibir abidelerine boyun eğmeyeceğimiz gibi dışardaki kibir abidelerine de boyun eğmeyi" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"İçeride hiç kimse milleti, milletin temsilcilerini, siyasetçileri karşısına alıp kibirle ders veremez. Aynı şekilde dışarda da hiçkimse Türkiye'yi karşısına alıp Türkiye'ye parmak sallayamaz. O günler geçti."

ÇİFTÇİLERE MÜJDEYİ VERDİ

Başbakan Erdoğan, "23 Ağustos 2013 tarihinden 31 Aralık 2014'e kadar afetlerden yüzde 30 zarar gören çiftçimizin vadesi gelen kredi borçları, yüzde 3 faizle bir yıl ertelenecek. Bu kolaylıktan 6.5 milyar lira borcu olan 876 bin çiftçi yararlanabilecek" dedi.

''KILIÇDAROĞLU MUSTAFA KEMAL'İ HİÇ OKUMADIN MI?''

Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

''Siyasi parti liderlerinin cumhurbaşkanı adayı olmasını istemiyormuş. Sen nasıl siyasetçisin ya. Önce sen kimsin ya. Önce haddini bil. Siyaseti inkar eden siyasetçi olabilir mi? Biliyorsunuz CHP'nin bu genel müdürü o koltuğa oturduğu andan beri hala genel başkan olamadı. Siyasi lider zaten hiç olamaz. Siyasetin dışından aday özlemini dile getiriyor. Ona şimdi kendi partisinin geçmişinden bahsedeceğim. Öğrenmesi lazım. Bürokrat olabilir hukukçu olabilir asker olabilir ama siyasetçi olmaz. Kafa yapısı bu. Birebir 27 Mayıs zihniyeti. 27 Mayıs'ta da bunu söylediler. Herkes olur ama siyasetçi olamaz dediler. Ey Kılıçdaroğlu Gazi Mustafa Kemal'i hiç okumadın mı araştırmadın mı? Hem CHP'nin genel başkanı hem de cumhurbaşkanıydı. İşine geldiği zaman CHP'nin genel başkanı Atatürk diyorsun. Ama işine gelmediği zaman yok diyorsun. Milli şefleri İnönü hem genel başkandı hem Cumhurbaşkanıydı.''

Erdoğan, ''Suçların çocuklara karşı işlenmesi idam cezası gerektiriyor.'' dedi. 

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER