ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 17:00

Başbakan Erdoğan, Paris'te

Başbakan Erdoğan, Pariste

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'nın başkenti Paris'te Türk vatandaşlarınca karşılandı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'nın başkenti Paris'te konaklayacağı otelde, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) yetkilileri ve Türk vatandaşlarınca karşılandı.

Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet, geniş güvenlik tedbirleri eşliğinde Royal Monceau Hotel'e vardı.
Erdoğan'ı burada, UETD'nin Fransa yöneticileri ile Türk vatandaşları karşıladı.
Başbakan Erdoğan, otel girişinde Fransa'da yaşayan Hasan Deniz ve Şiringül Arslan çiftinin nikah yüzüklerini taktı. AA muhabirine konuşan Deniz, "Çok onurlu bir şey. Gerçekten çok duygulandım. İsteğimiz buydu ve gerçekleşti. Başbakanımız sağolsun bizi kırmadı" dedi. Arslan ise "Böyle bir şeyin hayalini bile kuramazdım. Başbakanımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım eşlik ediyor.

Başbakan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Elysee Sarayı'nda bir araya gelecek. Erdoğan, yarın da Lyon'da, Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) 10. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılacak.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER