ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 18:16

Başbakan Erdoğan: Millet aldatanlara değil, dürüstlere oy veriyor

Başbakan Erdoğan: Millet aldatanlara değil, dürüstlere oy veriyor


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Millet aldatanlara değil dürüstlere oy veriyor." dedi.

Elazığ İstasyon Meydanı'nda bugün düzenlediği mitingde vatandaşlara hitap Erdoğan, MHP ve CHP genel başkanlarına yüklendi. Başbakan Erdoğan, partilerin seçime birinci olmak için girdiğini, AK Parti'nin bu seçimden birinci çıkmadığı takdirde genel başkanlıktan çekileceğini anlatırken, "Batı'da seçimi birisi kazanamıyorsa pek durmaz bırakır gider. Ben eğer bu seçimlerde partim birinci olmazsa genel başkanlığından çekileceğim; Demek ki iyi yönetemedim. Şimdi diyorum ki, CHP'nin genel başkanı, MHP'nin genel başkanı sen birinci olmazsan bırakıp gidecek misin? Bırakamazlar. Çünkü birisi kasetle geldi, kasetle gideceği günü bekliyor. Bunlar siyaset nedir bilmezler, sadece hakaret ederler. Hakaretle siyaset yaparlar." dedi.

Konuşmasında MHP ve CHP’ye anketler hakkında eleştiride bulunan Erdoğan,"30 Mart akşamı sonuçlar gelmeye başladığında kendi anketlerine bakıp, 'Anketlerde böyle görünmüyordu', 'Ak Parti'nin bu kadar oy alması mümkün değildi', 'Montaj yaptı, meydanlara insan taşıdı' diyecekler. Bunlar daha minareyi çalmadan şimdiden kılıfı hazırlıyorlar. Yenileceklerini biliyor, onun için uyduruyorlar. Bunlar 'Bu kadar iftira attık, çamur attık ama AK Parti'nin oyu yine yükseldi' diyorlar. Yahu bu millet sizin ne yaptığınızı biliyor. Siz bir şey ortaya koymadınız. Dikili ağacınız yok. Milleti hep aldattınız. Millet aldatanlara değil dürüstlere oy veriyor. Sizin niyetinizi de anlıyor. Hep söylüyorum; 40 çürük yumurtadan 1 sağlam yumurta olur mu? 2 yanlış 1 doğru etmez. Şimdi bunlara 3'üncü bir yanlış daha eklendi; MHP CHP bir de Pensilvanya."diye konuştu.

"MONTAJ DUBALJ SİZİN İŞİNİZ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerinde saatler öncesi veya kalabalık dağıldıktan sonra çekilen fotoğrafların sosyal medyada dolaşıma sokulduğunu ifade ederek,"Sonra montaj diyorlar. Montaj, dublaj sizin işiniz. Burada montaj, dublaj yok. Burada Başbakan ve onu bağrına basan millet var. Burada muhabbet, muhabbetin gerçek fotoğrafı var." dedi.

Başbakan Erdoğan, Elazığ'a yapılan yatırımları anlattıktan sözlerine şöyle sürdürdü: "Müslüman iyi niyetle davranmak zorundadır. Ama şimdi baktık ki, kazın ayağı böyle değilmiş. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Dolayısıyla atılması gereken adım neyse onu atıyoruz, atmaya devam edeceğiz. Yalan, takkiye, iftira, fesat, fitne bunlarda meşru. Şimdi yurtlarda evlerde gece seansları yapıyorlar. Bu gece seanslarında ağabey, ablalar Başbakan'a beddua ettiriyor. Eşim, çocuklarıma beddualar ettiriyorlar. Bu nasıl Müslümanlık? Bunlara dayanamayanlar 'Olur mu öyle şey?' diyorlar onları da yurtlardan atıyorlar. Sivas'ta, Düzce'de aynı şeyi yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Biz de tabii tedbirlerimizi alıyoruz. Kredi yurtlarımıza talimat verdim; 'Süratle bu yavrularımızı alacaksınız.' Hesabını soracağız bunlara. Siz bu evlerde, yurtlarda parayı alıp ondan sonra kendinize kurşun asker mi yetiştireceksiniz? Bu ülkede bölücülüğe ayrımcılığa yer yok. Siz bir çete, örgüt oldunuz. Dolayısıyla bunun hesabını vereceksiniz. Bunun hesabını soracağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, milletim artık bunları çok iyi tanıyor. Biz de çok iyi tanıdık. Elazığlılar'ın tam bunlar için söylenmiş bir sözü var. Hatırlatayım size. 'Garkayla oturanın burnu pislikten kurtulmaz' Gakgoşlar söylüyor işte; 'Güveç, gırdınlaşmış kapağınu bulmuş." diye konuştu.

"ÇOCUKLARINIZI DERSHANELERDEN ALINIZ”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında dersahaneler konusuna dikkat çekerek, vatandaşların çocuklarını dershaneye göndermemelerini istedi.Erdoğan, "Pensilvanya'nın buradaki dershanelerini çocuklarınızı gönderiyorsanız, alın. Bunlar yavrularımıza, çocuklarımıza, maalesef sadece hassasiyetlerimizin kutsallarımızın dışında eğitim- öğretim veriyor. Farklı bir yaklaşımla bakıyorsunuz ki, yeni tabular inşa ediliyor. Bunu siz yıkacaksınız. Bakınız bunların okulları var mı? Yok mu? Elazığ'da varsa bunların okullarınızdan çocuklarınızı alın. Devletin okulları bize yeter. Hem para vereceksiniz, hem de sizin bütün değerlerinize hakaret edilecek. Düşünebiliyor musunuz neler deniliyor? Miraç gecesi sevgili Peygamberimiz Miraç'tan iniyor, kamyonete bindiriyorlar. Arkasından da birileri bir şeyler söylüyor. Bunlar dağıtmış yahu. Bunlara gereken dersin 30 Mart'ta verilmesi lazım. Bunlar iktisadi meselelerdir sıradan olaylar değil. Savaş Ay 95'te bu zatla bir söyleşi yapıyor, 'Hz. Cebrail gelse parti kursa ona da oy vermem' diyor. Bu zat kalkıyor ne diyor çok entrasan Kemal'e oy veriyor, öbür tarafta MHP'ye de oy veriyor. Şimdi bunlara gereken dersi vermek için 30 Mart'ta çok çalışmamız gerekiyor. Bu millet için bu hak yolda verdiğimiz mücadele için kenetleneceğiz. Ben size inanıyorum. Bu can bu tende oldukça bu mücadelemiz bu kararlılıkla sürecektir."KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER