ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 12:26

Başbakan Erdoğan konuşuyor

Başbakan Erdoğan konuşuyor


Başbakan Tayyip Erdoğan Rusya’ya hareketi önce açıklama yapıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Zirvesi'ne katılmak üzere Rusya'ya gidiyor. Erdoğan yolculuk öncesi açıklama yapıyor...

İşte konuşmasından satırbaşları:

Petersburg'daki G-20 Zirvesi'nin ana konusunu büyüme ve istihdam oluşturacak. 

-Rusya'daki G-20 Zirvesi'nin ardından Arjantin'e Buenos Aires'e hareket edeceğiz. Buenos Aires'ten müjdeli haberle geliriz inşallah.

SURİYE'YE MÜDAHALE

-Kimyasal silah için başka kanıt kalmadı. Orada şehit olan yavruların kamera görüntülerini dünya izledi. Kurşun ve kan yoktu. Sararmış kimyasal silahlarla şehit edildiğini gördük. Rejim şuanda bunu kabul ediyor. Ama bunu biz yapmadık muhalefet yaptı kaçamağının içinde. Kendi içinde de kimyasal silah kullanıldığını söyleyenler arttı. ABD'nin bu konuda iddialı çıkışları var. Bizim de var. Putin'in son yaptığı açıkalamada da bu var. Eğer kimyasal kullanılldığı kanıtlanırsa bizim bakış açımız değişir dedi. Neticesinde ölüm olan her şey bizim için insanlık suçudur. Uçakla, helikopterle, snyperle öldüreceksin suç olmayacak. Kimyasal suç olacak. Neticesi ölüm olan herşey suçtur. Ben bunu anlamakta zorlanıyorum.

TÜRKİYE OPERASYONUN NERESİNDE OLACAK?

-Bunu şartlar belirleyecek. Biz şu anda her türlü oluşturulan koalisyonun içinde yer almaya hazırız. Obama'nın kongreye göndermesi kendi iç siyasi kararı olarak değerlendirilebilir. Kendine olan güveninden de kaynaklanabilir. Fransa müdahaleye hazır olduklarını açıkladı. G-20 zirvesi de bu konuları konuşmak açısından zemin olacak. Bu gündemimizde olacak. Rusya'da Obama ile kısı bir görüşme yapacağız.  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER