ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2014 Salı 15:06

Başbakan Erdoğan: Başka devletin savcısı o alçaklığı yapmazdı

Başbakan Erdoğan: Başka devletin savcısı o alçaklığı yapmazdı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu mitinginde ağır göndermelerde bulundu.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, partisince Kastamonu Kuzeykent Pazar Yeri'nde düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan "Adana'da alçakça bir operasyon yaptılar. İnanın başka devletin savcısı, emniyet birimi olsa o alçaklığı yapmazdı." dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Kurtuluş savaşan şehri Kastamonu, şehitler, evliyalar diyarı Kastamonu seni yürekten selamlıyorum

-Kastamonu'da konvoyumuzun dönüşü sırasında alçakça saldırı oldu. Bir polis memurumuz şehit oldu. Buna bile düzmece dediler. 2009 senesinde yine bugün 25 Mart'ta Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmetle yaad ediyorum. 

"TEMİZ SİYASET DİYENLER AK PARTİ'YE OY VERSİN"

- 30 Mart'ta ya eski Türkiye diyeceğiz, ya da yeni Türkiye diyeceğiz. Ya temiz siyaset ya da kirli siyaset diyeceğiz. Kirli siyaset diyenler MHP ve CHP'ye oy versin. Temiz siyaset diyenler AK Parti'ye oy versin.

-Bu Pensilvanya'nın alim maskesi altında ne işler çevirdiğini anlatacağım. Edep dışı siyaseti nasıl yaptıklarını anlatacağım. Önce ahlaksız görüntüleri internet üzerinden servis ederek CHP'yi dizayn ettiler. MHP milletvekillerini kasetle götürdüler. Ey Bahçeli madem vekillerine güveniyordun neden gönderdin.

"BUNLAR CEMAAT DEĞİL ÖRGÜT ÖRGÜT"

-Bahçeli, İmralı'ya ne söz verdin diyor. Hayatım boyunca vatanımı ve milletimi kimseye satmadım. Beni dinlediler, Cumhurbaşkanı'nı, Genelkurmay Başkanı'mı, bakanlarımı, milletvekillerimi dinlediler. Bunlar cemaat değil örgüt örgüt! Bunların yaptığından terör örgütünün ne farkı var. Bunlarda yalan var, takiyye var.

"BİR ODADAN GELDİM DİYOR AMA.."

- Bir odadan geldim diyor ama şimdi Pensilvanya'da saltanat saraylarında yaşıyor. Milletten topladıkları immetleri buralara harcadılar. Pensilvanya'daki zat çıktı MHP, CHP ve BDP'ye destek verdi. AK Parti'ye oy vermeyin dedi. Kastamonu'da MHP'yi destekleme kararı aldılar.

-Psikolojik üstünlüğü ele almanız, bunu başarmanız lazım. Efendim 'Tehdit ediyorlar'. Neyi tehdit ediyorlar, hani demokrasi vardı Tehdit varsa hemen emniyete, kaymakamlığa, valiliğe bildireceksiniz. Eğer gerekli tedbirler alınmıyorsa bize bildireceksiniz. Ne kaymakam ne emniyet ne vali, eğer burada gerekli tedbiri almazsa gerekeni biz yaparız. Benim vatandaşımı kimse tehditle sindiremez

"KIZ ÖĞRENCİLERE 'ELİMİZDE GÖRÜNTÜLERİN VAR' DİYORLAR"

-Evlerde kalan kız öğrencilere 'elimizde görüntülerin var' diyorlar. Kızımızın erkek arkadaşıyla konuşmasını görüntüleyip farklı anlamlar yükleyerek ailene veririz diyorlar. Bunlar örgüt örgüt! Esnafa 'telefon kayıtların elimizde bunları yayınlarız' diyerek tehdit ediyorlar. CHP ve MHP'ye oy verdirmek için yemin ettiriyorlar. İnanın bu yeminin hiç bir geçerliliği yok.

-Metro Turizm'in sahibini tehdit etmişler. Görüntüler, konuşma kayıtların var yardım edeceksin demişler. Bugün açıkladı. Gazetelerde haberler var. Sanatçılara, iş adamlarına hiç çekinmeden tuzak kuruyorlar.

"OY PUSULASINDA KALEM ÇİZİĞİ DAHİ OLMASIN"

-  Sandık üzerinden tuzaklara hazırlanıyorlar. Asla seçim kağıdının üzerine birşeyler yazmayın. Karalanmış kağıt verirlerse almayın. Oy kullanacağınız pusulanın üzerinde en ufak bir kalem çiziği görmeyin. Gördüğünüz zaman iade edin. 'Kusura bakmayın ben bu oy pusulasını kullanmam' deyin. Bir kalem çiziği dahi olmasın. Tertemiz olacak oy pusulası. Mührü vuracağız, nereye, AK Parti'nin ambleminin altına mührü vuracağız ama yazmayacağız. Herhangi bir çizik atmayacağız.  

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar, bunlarınki yatsı olmadan söndü. '30 Mart'tan sonra sizi tutuklayacaklar, hapsedecekler, gözaltına alacaklar' diye yalanlarla kandırmaya çalışıyorlar. Bunlara da inanmayın. Biz bu terör örgütünün yöneticilerinin, suça bulaşanların inlerine kadar elbette gireceğiz. Ah benim temiz, ihlaslı, inançlı kardeşlerim, biz asla size karşı böyle bir provokasyona fırsat vermeyiz.

-CHP ve MHP, Pensilvanya'nın kuyruğu oldu. Kastamonu'da yerel yönetimi değiştirmeye var mısın Kastamonu? Belediyecilik bunların işi değil, bizim işimiz.

BAŞKA DEVLETİN SAVCISI BU ALÇAKLIĞI YAPMAZDI

-Bu Pensilvanya'nın emniyette, yargıda, diğer birimlerde uzantıları var. Bunlar 30-35 yıldır sızmadıkları yer bırakmamışlar. Bakın, istihbarat teşkilatımızın tırlarına Adana'da alçakça bir operasyon yaptılar. İnanın başka devletin savcısı, emniyet birimi olsa o alçaklığı yapmazdı.

- Sen kalkıp da Amerika'da Amerika Başkanına Tayyip Erdoğan'a yapılan hakareti yapamazsın. Yaptığın anda indirirler seni. Bu kalkacak Tayyip Erdoğan'a her türlü hakareti yapacak ve bunları Twitter'dan bütün uyarılara rağmen indirmeyecekler, aynı şekilde bakanlarıma bu tür şeyleri yapacaklar, uyarılara rağmen indirmeyecekler, mahkeme kararlarına rağmen indirmeyecekler, biz de seyredeceğiz. Ben şimdi o televizyonlara çıkanlara söylüyorum, siz Amerika'daki Twitter'ın mı avukatısınız, bu milletin başbakan, bakan veyahut da milletin mi avukatısınız?"

"SURİYE SAVUNMADAN CHP SAVUNUYOR"

Çok ilginç, Suriye daha tepki vermeden CHP bu hadiseye tepki verdi. Bunların yayın organları, yandaş medyaları var ya hepsi birden tepki veriyor. Daha Suriye kendisini savunmadan CHP onun yerine Suriye'yi savunuyor. Bütün bu süre içerisinde bu CHP, MHP, BDP, Pensilvanya hep birlikte Baas rejiminin askerleri oldular.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER