ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 09:14

Başbakan Erdoğan: Alan için gereken yapılır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtayın Balyoz davasında hukuki sürecin devam ettiğini söylerken Engin Alan için de konuştu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtayın Balyoz davasında hukuki sürecin devam ettiğini söyledi. Başbakan Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç, ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ

Başbakan'a Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin Balyoz davası sanıkları hakkında verdiği karar nasıl değerlendirdiği sordu. Yargıtay, ilk derece mahkemesinin vermiş olduğu kararların bir bölümünü onadığını hatırlatan Başbakan 'Bir bölümünü bozdu, bir kısmını da düzelterek onamış bulunuyor. Tabi süreç şu anda bitmiş değil, son nokta konulmuş değil devam ediyor. Onun için takip edeceğiz' diyerek değerlendirdi.

ALAN İÇİN GEREĞİ YAPILIR

Balyoz davasından hükümlü MHP Milletvekili Engin Alan'ın durumuna ilişkin soruya da Erdoğan, 'Orada da süreç devam ediyor. kesinleşmesi halinde malum Anayasamızın 83. ve 84. maddelerinde bunun gereği neyse yapılacaktı' yanıtını verdi. Öte yandan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da kararları değerlendirdi. Bozdağ 'Bu kararın kesinleşmesi için usül içerisinde yapılması gerekenler var. Tashih yoluna gidilebilir. Burada da karar değişmezse hüküm kesinleşmiş olur' dedi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER