ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Temmuz 2014 Pazar 18:50

"Başbakan beni makamına bekliyor"

"Başbakan beni makamına bekliyor"

Ordulu 90 yaşındaki Mahmut Zeki Eraslan, Ordu'da iftar yemeğinde bir araya geldiği cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini makamına davet ettiğini belirtti.


Fatsa ilçesi Konakbaşı Mahallesi'nde yaşayan Mahmut Zeki Eraslan'ın Başbakan Erdoğan'a sevgisini anlatan konuşmasını yakınları, görüntüleyerek bir sosyal paylaşım sitesinde paylaşmış, bu videoyu izleyen Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Eraslan'ı 23 Mart gecesi telefonla arayarak kendisiyle sohbet etmişti.

Başbakan Erdoğan'ın 24 Mart'taki Ordu mitinginde de söz ettiği Eraslan'a, hediye olarak gönderdiği atkı da AK Parti Ordu Kadın Kolları aracılığıyla ulaştırılmıştı.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu mitingi sonrasında Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında Mahmut Eraslan ve eşi Hayriye Eraslan ile bir araya geldi.

Mahmut Eraslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erdoğan ile görüştüğü esnada heyecanlandığını ve mutlu olduğunu belirterek, "Beklediğimden fazla mutlu oldum. Başbakan ile görüştüğü anda insan değişiyor ve heyecanlanıyor. Başbakan Erdoğan bana hal hatır ve talebim olup olmadığını sordu. Ben de kendilerine benim talebim sizden ancak makamınızda olur dedim. Sizleri ziyaret edeceğim dedim kendilerine. O da bana 'bekliyorum' dedi. Ayaküstü böyle bir sohbet ettik" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın, kendileriyle ilgilendiğini söyleyen Eraslan, "Orası çok kalabalıktı biliyorsunuz. Zamanımız olmadığı için Başbakan ile uzun boylu konuşamadık. Sonra kendileri hanımımla ilgilendi. Başbakan, eşimle yemek yerken bizleri takip etmiş. Eşim ve benim aramdaki ilişkiden kendileri memnun kalmış. Erdoğan bana 'hanımın seninle ilgileniyor, sen hanımının kıymetini biliyor musun?' dedi. Ben de ona biliyorum dedim" şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER