ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 17:57

"Başbakan, basını basın olmaktan çıkardı"


 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İmralı görüşmeleri sonrasında sızdırıldığı iddia edilen bilgileri haber yapan gazeteye gösterdiğini tepki için "Sayın Başbakan Türk basınını basın olmaktan çıkartıp kendi matbuatı haline getirmeye çalışmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

    Celal Adan, düzenlediği basın toplantısında başta İmralı görüşmeleri olmak üzere gündemdeki konuları değerlendirdi. Türkiye’nin bölücülük tehlikesinden daha çok artık demokrasi tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu savunan Adan, kurulması ve olgunlaşması için şehitler verilen, bedeller ödenen demokrasinin bugün AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından içi boşaltılan bir kavrama dönüştürüldüğünü öne sürdü.

    "BAŞBAKAN BASINI BASIN OLMAKTAN ÇIKARDI"

    İmralı tutanaklarının basında yer alması sonrası Başbakan’ın medya ile ilgili sözlerinin gerçek bir demokrasi de büyük skandal ve gerçek bir tehdit olarak algılanacağını iddia eden Adan, “Sayın Başbakan Türk basınını basın olmaktan çıkartıp kendi matbuatı haline getirmeye çalışmaktadır.” ifadelerini kullandı.

    Belgenin yayınlandığı gazetede yaşananlara da değinen Adan, gazetenin 2 önemli yazarı ve genel yayın yönetmeninin Başbakan'ın psikolojik şiddetinden dolayı görevlerinden ayrılma noktasına geldiğini ileri sürdü. Başbakan’ın demokrasiye karşı tutumunun darbecilerden farklı olmadığını iddia eden Adan, askeri darbeler karşısında Türk milletinin baş eğmediğini, bundan sonra da eğmeyeceğini söyledi.

    Adan, “Bin yıllık tarihi çöpe atan bu zihniyetle mücadele etmek bu topraklara bağı olan herkesin görevidir. MHP milletiyle beraber içine çekilmekte olduğumuz bu zillete karşı mücadelesini sürdürecektir.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER