ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 21:13

Başbakan 44 yıl sonra Viranşehir'e gidiyor


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 30 Aralık Pazar günü Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine gidecek. Viranşehir’i 44 yıl aradan sonra ilk defa bir başbakan ziyaret etmiş olacak.

Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın 29 Aralık Cumartesi günü Şanlıurfa Abide Kavşağı açılışı ile birlikte Akçakale, Ceylanpınar ilçelerinde Suriye sınırında incelemelerde bulunacağını pazar günü ise Viranşehir’e gelerek ilçe halkına yönelik mitingte konuşacağını söyledi.

Viranşehir merkezinden geçen İpekyol yerine ilçenin güneyinden geçirilen çevre yolunun 2013 yılında bitirilmesinin planlandığını belirten Akyürek, Viranşehir - Diyarbakır arasında da otoban yapılacağını söyledi. İlçedeki 20 yataklı hastanenin yerine 200 yataklı modern bir hastanenin yapıldığına dikkat çeken Akyürek köylerde 194 kilometre yolun yanı sıra ilçe merkezinde 12 kilometre yolun altyapısı ile birlikte 2013 yılında bitirileceğini söyledi. İlçenin güvenliği için kurulan MOBESE sisteminin de modernize edileceğini anlatan Akyürek şunları söyledi: “Viranşehir’e 44 yıl aradan sonra ilk defa Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ilçemize gelecek. Halka hitap edecek olan Başbakan’ın gelişini iyi değerlendirip ilçenin sorunlarını kendisine ileteceğiz. Tüm halkımızı başbakanımızın programına davet ediyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER